• O szkole

•    Pierwsze wzmianki na temat szkoły w języku polskim przedstawiają historię roku 1927. W tym czasie nauczyciele podejmowali szczególny trud ucząc mowy polskiej, narodowych pieśni, patriotyzmu, borykając się z wieloma kłopotami. Nauczyciele jednak szybko osiągnęli sukces, młodzież opanowała i umiłowała język ojczysty, ucząc się historii, geografii i rachunków, obchodząc uroczyście święta narodowe.

Organizacja roku szkolnego w tamtych latach zbliżona była do obecnie funkcjonującej, jednak istniały także znaczące różnice. Uczniowie oprócz wakacji w sierpniu i ferii świątecznych cieszyli się także tzw. "feriami kartoflowymi", które trwały od 23 września do 9 października oraz wakacjami Zielonych Świątek od 19 do 23 maja. Musiały jednak uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych także w soboty.

Kolejne lata pracy pedagogicznej upływały. Szkoła poddawana była licznym remontom. Pedagodzy uczestniczyli w wielu konferencjach, które odbywały się w różnych szkołach na tym terenie. Uczniowie zdobywali wiedzę, przygotowywali przedstawienia, uczestniczyli w wielu uroczystościach oraz wycieczkach.

Obecnie szkoła jest nowoczesna i bogato wyposażona w pomoce naukowe. Nowy budynek szkoły powstał w latach siedemdziesiątych, a w 1995 roku rozbudowano szkołę i powstała piękna sala gimnastyczna.