• Międzynarodowy Dzień Wody

• 22 marca jest Światowym Dniem Wody. Z tej okazji uczniowie klas 0-III spotkali się na wspólnej lekcji, na której dowiedzieli się, jakie są stany skupienia wody, jaki jest obieg wody w przyrodzie, jakie są powiedzenia związane z wodą, dlaczego wodę trzeba oszczędzać, ile jej tak naprawdę jest na kuli ziemskiej i w organizmie człowieka, ile zużywamy wody w ciągu dnia... ojjjj tych informacji było tyle, że komórki pamięci działały pełną parą (oczywiście wodną ;) ). Na koniec to, co tygryski lubią najbardziej, czyli eksperymenty! Co tonie a co pływa? Jak zrobić deszcz z magicznej kuli? Było przewodniaście! 😂🛀🤽‍♀️🏊‍♀️💦💦💦

• Dzień kolorowej skarpetki

• 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki. Skąd taka data?

Data 21 marca nie jest przypadkowa - nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary. Jak przypomina na swojej stronie Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nawiązują do "niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby zmagające się z zespołem Downa"

Celem święta jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, zwiększanie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i promowanie praw tych osób, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrowanie się z nimi.

• Klasa 2, perkusyjne zajęcia muzyczne

• Dziś uczniowie z klasy mieli okazję zagrać na instrumentach perkusyjnych. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i radośni. Najwięcej że mogli sami zagrać własne rytmy 🎼🎵🎶🎵🎶😀😀

• Zwierzaki-Słodziaki

• Ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI”

Uczniowie klasy II i III wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI” w kategorii klas I-III.

Celem konkursu jest propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowania przyrodą i jej obserwacją, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki, pobudzanie wyobraźni plastycznej, promocja talentów i umiejętności, prezentacja twórczości dzieci i młodzieży. Tematem prac plastycznych  były zwierzęta przedstawione w różnych sytuacjach i miejscach. Obiektami mogły być zwierzęta w środowisku naturalnym, a także zwierzęta hodowlane i domowe.  Oto prace naszych uczniów, które zakwalifikowały się do konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

• Świąteczna zbiórka dla "Ciapkowa"

• Pragniemy włączyć się do akcji Komitetu Społecznego,, Pozytywne Pomorze' 'organizatora zbiórki  na rzecz Schroniska dla Bezdomnych  Zwierząt ,,Ciapkowo'' w Gdyni. Wszyscy możemy zostać Ambasadorami Dobra dla Zwierząt. Zapraszamy do akcji!

• Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3

• Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3.

20 lutego odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego poezji polskiej. Jury w składzie Pani Dyrektor Aleksandra Potrykus- Boyke oraz Pani Ala Orłowska, wybrało dwoje zwycięzców oraz przyznało trzy wyróżnienia:

Zwycięzcy: Kamila Rąpca kl. IIKacper Kownatke kl. I

Wyróżnienia:Alicja Golla kl. IIIKaja Obczyńska kl. IIIgnacy Krzyżon kl. I

Zwycięzcy będą reprezentować szkołę na etapie gminnym konkursu. Serdecznie dziękujemy Dzieciom za przygotowanie i zaangażowanie :)

• Szkolny konkurs recytatorski klas 4-8

• 21 lutego odbył się konkurs, mający na celu stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji, popularyzację polskiej literatury pięknej, a także kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej.

Jury, w składzie: p. Aleksandra Potrykus-Boyke, p. Alicja Kowalska-Hoeft oraz p. Monika Szulc, wyłoniło zwycięzców:

I miejsce– Klaudia Kuchnowska z kl. VI,

II miejsce– Antonina Śliwińska, kl. IV,

wyróżnienie– Zuzanna Goyke,

wyróżnienie– Natalia Darul.

Gratulujemy wspaniałych występów i odwagi wszystkim uczestnikom, natomiast laureatkom życzymy powodzenia w kolejnym– gminnym– etapie konkursu.

• Pomóż małym fokom

• Zbiórkę można wesprzeć na dwa sposoby:

- numer konta 97 2490 0005 0000 4600 5986 9214

konieczne jest wpisanie w tytule- Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

- https//www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocfokom.

• Pippi

• 17 lutego, Uczniowie klas 0-3 wybrali się do Sali Koncertowej Portu Gdynia na spektakl teatralny "Pippi". Scenariusz inspirowany był tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty - Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało :)