• Wycieczka do Gdyni

• 18 kwietnia klasa V, VI i VIII wzięła udział w wycieczce do Gdyni. 🚍 Obejrzeliśmy spektakl pt. Ten Inny. Ponadto mogliśmy obejrzeć pracę przeładunkowe w porcie. 🙃

• Werbel z Werblini

• W sobotnie przedpołudnie, 15 kwietnia, gościliśmy panią Anetę Zapart z Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz panią Justynę Szulc-ornitolożkę, które zaprosiły nas do niezwykłego świata zwierząt poprzez udział w rodzinnych warsztatach ornitologicznych „Werbel z Werblini”. Na początku odbył się ciekawy wykład na temat ptaków, które zamieszkują nasze tereny, a potem wszyscy mogliśmy wykonać budki lęgowe dla mniejszych ptaszków. Warsztaty przyciągnęły nie tylko mieszkańców Werblini, miło nam było gościć rodziny z Dębek, Odargowa, Mieroszyna a także z Leśniewa. Było to pierwsze takie spotkanie, które miejmy nadzieję zapoczątkuje nową tradycję. Bądźcie czujni, żeby nie przegapić kolejnych warsztatów 😊.

• Bezpłatne warsztaty z robotyki dla klas 0-3

• W czwartek 27 kwietnia o godz.11.30 odbędą się bezpłatne warsztaty z robotyki dla kl.O-III Po zajęciach będzie możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej w pięknej aranżacji wiosennej lub ,, mały legionista''. Zakup zdjęć jest tylko dla chętnych rodziców.

• Poszukiwanie wielkanocnego Zajączka przez uczniów kl. 1

gra terenowa- szukamy Zajączka

• Eco Zwierzak

• Prace konkursowe uczniów klas O-3 w konkursie Eko-Zwierzak. Dziękujemy uczestnikom. Trzymamy kciuki.

• Muzyczny tydzień- klasa 1

• Ubiegły tydzień byl w klasie I tygodniem muzycznym. Poznawaliśmy instrumenty, próbowaliśmy na nich grać, słuchaliśmy dźwięków a nawet robiliśmy własne grzechotki 🥰🎺🪕🎸🎹🥁🎶

• Werbel w Werblini

• Werbel w Werblini czyli rodzinne warsztaty ornitologiczne

Lubisz ptaki w swoim ogrodzie? Chcesz zaprosić je do siebie i zapewnić im własne M1, osobiście przez Ciebie złożone? Jeśli tak, to widzimy się na warsztatach.

Serdecznie zapraszamy na rodzinne warsztaty ornitologiczne „Werbel w Werblini”, które odbędą się w szkole w Werblini 15 kwietnia 2023 r., o godzinie 10:00

(czas trwania ok. 3-4 h).

Obowiązują zapisy, zgłoszenia przyjmujemy na adres npk@pomorskieparki.pl, tel. 58 674 06 85.

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe oraz młodzież i dzieci z opiekunami. Warsztaty i budki lęgowe są bezpłatne.

Podczas spotkania ornitolog opowie o gatunkach ptaków występujących na obszarach wiejskich i podmiejskich. Poruszone będą też tematy ochrony ptaków i po co są one nam potrzebne? W trakcie warsztatów każda rodzina zbuduje z gotowych elementów budkę lęgową typu A, którą zabierze i powiesi w swoim ogrodzie lub na budynku. Warto przygotować zdjęcie miejsca, gdzie planowane jest powieszenie budki - można będzie skonsultować z doświadczonym ornitologiem, czy jest to dobry wybór.

• Kwiecień miesiącem autyzmu

• Dnia 3 kwietnia uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji zaświeć na niebiesko. Uczniowie ósmej klasy wykonali prezentacje multimedialne o Autyzmie. Zadanie najlepiej wykonał Adrian. Jego praca została wyświetlona w młodszych klasach. Tego dnia nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat Autyzmu 💙

• Dziel się uśmiechem

• " DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem”. Podczas każdej edycji programu „Dziel się Uśmiechem” uczniowie z  naszej szkoły, tak , jak i uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.Mamy nadzieję, że nasi Uczniowie będą się chętnie : "dzielić  pieknym uśmiechem".

• Konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

• W Niedzielę Palmową, zaniesiemy do Kościoła palmy, aby poświęcić je na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie i wykonali piękne prace.

Ich inwencja była ogromna. Z różnorodnych i ciekawych materiałów wykonali przepiękne palmy, od których trudno było oderwać wzrok, a jeszcze trudniej je ocenić.

Po tajnym głosowaniu nagrodzono niektóre prace.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Góra grosza

• Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej w Werblini wzięła udział w zbiórce Góry Grosza. Zbiórka trwała od 1 listopada do końca lutego. Uczniowie uzbierali 4546 monet co dało kwotę 104 złote 26 groszy. Szczególne podziękowania kieruję do uczennic klasy 8 za pomoc w liczeniu monet.

Szkolny koordynator: Anna Kownatke

• I Wojewodzki Konkurs Plastycznny- Zaślubiny Polski Morzem

• I WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "ZAŚLUBINY POLSKI Z MORZEM"

Uczennica klasy II Natalia Kreft otrzymała wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. " Zaślubiny Polski z morzem". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku.

Gratulujemy!!!