MIKOŁAJKI
Dzieci uczęszczające do SP w Werblini odwiedził Mikołaj. Obdarował wszystkich słodyczami oraz innymi prezentami.
43
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA - 5 XII
Z okazji Miedzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada właśnie dziś, ślemy życzenia wszystkim tym, którzy bezinteresownie i chętnie pomagają innym. Pamietajcie, każda pomoc się liczy, nawet ta najmniejsza!
Pani Anna Bullmann przeprowadziła z kl. II i III zajęcia dotyczące Wolontariatu. Z tej okazji uczniowie pochwalili się, jak pomagają innym.
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty
Wymagania egzaminacyjne zostaną ogłoszone w grudniu br. w formie rozporządzenia.
Po opublikowaniu ostatecznej wersji wymagań egzaminacyjnych, opracowane zostaną arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty. Następnie zostaną one udostępnione szkołom i zdającym w marcu 2021 r., na około 2 miesiące przed egzaminami w maju 2021 r.
Klub Młodego Programisty – dołącz do warsztatów programowania online!
Chcesz nauczyć się podstaw programowania i przy tym dobrze się bawić? Dołącz do Klubu Młodego Programisty online! Bezpłatne warsztaty odbywają się w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek.
Aby rozpocząć przygodę z programowaniem wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w dwóch grupach wiekowych:
WOLONTARIAT
13 listopada p. Anna Bullmann dostarczyła dary do schroniska w Dąbrówce. W ten sposób nastąpiło podsumowanie wspólnej akcji samorządu uczniowskiego oraz szkolnego koła wolontariatu.
3
SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW
4Zajęcia oraz konkurs przeprowadziła a naszj szkole p. Anna Bullmann. Dzieci chętnie uczestniczyły w lekcjach, śpiewały, wykonywały prace plastyczne. Wykazały się przy tym niezwykłą kreatywnością.
Przewodnikami po opowieściach o magii natury zostali zupełnie nowi bohaterowie Gangu Fajniaków, patronujący czterem tematycznym filarom programu i towarzyszącego mu konkursu – żywiołom ognia, wody, ziemi i powietrza.
SZKOŁA DO HYMNU
Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne wzięły udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
Poszukiwacze Patentów
Cykl „Poszukiwacze Patentów” to projekt opisujący fascynujące losy polskich wynalazków, które zachwyciły i podbiły świat. Składa się on z 6 odcinków utrzymanych w konwencji przygodowego kina akcji. W rolę odkrywców wcielają się znane osobowości telewizyjne – Katarzyna Trzaskalska i Krzysztof Ziemiec. To oni, jako poszukiwacze patentów, starają się odnaleźć źródło inspiracji dla twórców różnego rodzaju wynalazków. Felietony obudowane są komentarzami naukowców, ekspertów i osób ze świata kultury.
NAUKA ZDALNA DO 29 LISTOPADA
Komunikat MEN:
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek.
SZANUJ, KOCHAJ, CHROŃ
Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.
GÓRA GROSZA
W tym roku zbiórka Góry Grosza trwa od 26 października do 31maja. "Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance" napisali opiekunowie z Towarzystwa Nasz Dom. Drodzy uczniowie serdecznie Was zachęcam do udziału w zbiórce. Zbierajcie monety do słoików, a gdy spotkamy się razem w szkole usypiemy razem ogromną górę grosza! Otwórzmy swoje serca na pomoc innym. Pozdrawiam Anna Kownatke
KONKURS Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ - FORMA ZDALNA
Zgłoszenia online do 5 listopada u p. Justyny Romaldowskiej (librus lub Teams).
Regulamin:
www.poprawnapolszczyzna.pl
ETAP 1. – FORMA ZDALNA
Nauczyciel po zarejestrowaniu szkoły do konkursu otrzymuje identyfikator, który składa się z dwóch, trzech lub czterech cyfr (jeden identyfikator - dwa konkursy).
I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości
Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.
Im więcej osób przyłączy się do akcji, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!
DZIEŃ ORIGAMI
24 października przypada Światowy Dzień Origami. Origami to japońska sztuka składania papieru bez użycia nożyczek i kleju. Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. W piątek i w poniedziałek uczniowie klas najmłodszych w czasie zajęć oraz w czasie pobytu na świetlicy wykonali przepiękne prace dwoma metodami. Wykonali origami przestrzenne oraz origami płaskie przy wykorzystaniu różnej wielkości kółek.
Zawieszenie na dwa tygodnie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Przedstawienie profilaktyczne
222 października odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny dla klas 7 i 8 zaprezentowany przez krakowski Teat Profilaktyczny "Kurtyna". Przedstawienie odbyło się z zachowaniem zasad epidemiologicznych.
"Wygrać siebie"
Poniżanie i wykluczenie z grupy rówieśniczej niekorzystnie wpływa na główną bohaterkę Zosię. Nastolatka źle czuje się wśród kolegów i koleżanek z klasy. Utalentowana muzycznie i malarsko Zosia powoli zatraca chęć do swoich zainteresowań. Zaczyna się izolować, zamykać w sobie. Ma wrażenie, że jest gorsza od innych. Z powodu złego traktowania przez rówieśników zaczyna popadać w depresję. Czuje się odrzucona i niezrozumiana nie tylko przez rówieśników ale także przez dorosłych. Długotrwały stres wzmaga napięcie, z którym Zosia nie potrafi sobie poradzić. Zaczyna okaleczać swoje ciało, aby choć na chwilę poczuć ulgę. Według niej to jedyny sposób, aby poradzić sobie z
„Nie pozwól pamięci zarastać trawą… Sprzątnij grób obok”
Włączmy się czynnie w dniach od 20 do 31 października 2020 roku do ogólnopolskiej akcji inicjowanej po raz czwarty przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. Zadbajmy wspólnie o Miejsca Pamięci Narodowej i nekropolie.
Celem akcji jest zachęcenie ludzi do tego, by przy okazji sprzątania, porządkowania grobów swoich bliskich, zwrócili baczną uwagę na zaniedbane, zarośnięte trawą groby obok i uprzątnęli chociaż jeden grób. Społeczny i edukacyjno-historyczny projekt ma na celu krzewienie szacunku do miejsc pamięci narodowej i nekropolii, poprzez czynne dbanie o opuszczone groby. Akcja ma również zainspirować nas do przemyśleń, ponieważ w miejscach, będących niejednokrotnie zabytkowymi cmentarzami, leżą często osoby zasłużone w pamięci społecznej swoim dorobkiem dla Polski i lokalnych społeczności. Szacunek do dziedzictwa kulturowego łatwiej przekazać poprzez własny dobry przykład i pracę p
PEŁNA MISKA DLA ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę karmy, koców i środków czystości dla psów i kotów ze schroniska Dąbrówka.
AKCJA TRWA OD 19 DO 23 PAŹDZIERNIKA 2020 r.
KARMA: karma sucha, karma mokra, suplementy diety.
AKCESORIA: zabawki, smycze, obroże, miski, kuwety, ręczniki, koce, legowiska.
Pokarm prosimy przynosić do szatni.
Dzień Edukacji Narodowej
10Dzień Edukacji Narodowej, tradycyjnie, zwany jest Dniem Nauczyciela. Nazwa Dzień Edukacji Narodowej funkcjonuje od 1982 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty. Wprowadzono je ustawą – Karta Nauczyciela z 1982 r.
Nazwa Dzień Edukacji Narodowej pochodzi od powołanej przez Sejm w 1773 roku z inicjatywy kró1a Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce i uczyniło nasz kraj prekursorskim w tej dziedzinie.
Rada Rodziców, nr konta:
05 8348 0003 2103 0000 0769 0001
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Tygodniowe menu
- Środa22. 01.
- brak danych
- Czwartek23. 01.
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 358352