- 10 października odbyły się warsztaty, w trakcie których zaprezntowano uczniom roboty Photon. Następnie animator rozmawiał z dziećmi, jak prawidłowo segregować odpady. Potem programowano roboty tak, aby zebrały z mapy miasta poszczególne odpady i zawiozły je do odpowiednich pojemników.
- W naszej szkole dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Uczymy, co to znaczy być dobrym człowiekiem. Wszyscy nauczyciele są zawsze gotowi, by wysłuchać i pomóc.
- Dwa miesiące wakacyjnej sielanki szybko minęły, przed nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Wypoczęci i uśmiechnięci, z wielkim optymizmem patrzymy w przyszłość. W szkole stykamy się z wieloma wspaniałymi osobami, mamy swoich przyjaciół, uczymy się, jak być dobrymi i mądrymi ludźmi. Cieszymy się, że nasze grono powiększyło się o uczniów klasy pierwszej, którzy złożyli dziś ślubowanie, obiecując dbać o dobre imię szkoły.
- 24 kwietnia mieliśmy okazję wziąć udział w znakomitej audycji muzycznej. Najpierw poznaliśmy niezwykły instrument o nazwie wibrafon, następnie wysłuchaliśmy utworów: „Carmen" Georgesa Bizeta i „Marsz turecki" W.A. Mozarta. Po chwili przenieśliśmy się w świat ognistej muzyki hiszpańskiej, w której ważną rolę odgrywa cajon [kahon]. Później mogliśmy zagrać na werblu, na którym niegdyś werbliści wystukiwali rytm żołnierzom. Dźwięki werbla zabrzmiały
- Przeliczanie, segregowanie, a przede wszystkim magiczna, fantastyczna zabawa sensoryczna. Poniżej fotorelacja i same uśmiechnięte, szczęśliwe buźki:
- Dziś 22 kwietnia Dzień Ziemi, święto o międzynarodowym, światowym zasięgu. W ramach obchodów - we spółpracy z pracownikami referatu gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i rolnictwa - urządziliśmy sprzątanie świata.
- Dzisiaj odbyło się w szkole arcyciekawe spotkanie z p. Urszulą Drzeżdżon - żoną patrona naszej placówki. Mieliśmy ogromną przyjemność rozmowy, zadawania pytań, wzajemnych interakcji. Poznaliśmy Jana Drzeżdżona nie tylko jako wybitnego pisarza i badacza literatury, ale również jako niezwykłego, wrażliwego człowieka. Serdecznie dziękujemy p. Urszuli Drzeżdżon za to niecodzienne spotkanie. Niebawem na tej stronie będzie można przeczytać zapis rozmow
- Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego dzisiaj był dzień bez plecaka. Pomysłowość uczniów nie zna granic. Książki spakowali w walizki, torby na zakupy, ale również w wózek dla lalek, klatkę dla chomika czy taczkę.
- Naszą szkołę pięknie reprezentowało czworo uczniów. W kategorii klas I-III:
Łucja Olejniczak,
Kaja Obczyńska,
W kategorii klas IV-VI:
Alicja Golla,
- Dziś braliśmy udział w warsztatach wielkanocnych połączonych z wykonaniem ozdób wielkanocnych. Program zajęć obejmował: prelekcję o bursztynie, pokaz bursztynu i inkluzji oraz zajęcia plastyczne polegające na ozdabianiu bursztynami różnych przedmiotów wykonanych ze sklejki, twardego styropianu czy gipsu o tematyce wielkanocnej. Dodatkowo podczas zajęć wprowadzono pewne elementy pozłotnictwa. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i zapracowani.
- W środę 21 lutego gościliśmy naszego absolwenta, obecnie ucznia II klasy Technikum Leśnego w Tucholi, Bartka Sokołowskiego.
Bartek w bardzo ciekawy sposób opowiedział uczniom klasy pierwszej i trzeciej o swojej wielkiej pasji, jaką jest las i jego mieszkańcy.Przedstawił przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną na temat: Jak zostać leśnikiem? Bartek bardzo profesjonalnie opowiedział o swojej pasji oraz zrobił świetną promocję swojej ob
- Uczniowie kl. I zostali zgłoszeni do udziału w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w n
- Szanowni Rodzice!
Pragniemy poinformować, iż trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025.
Szczegóły w zakładce: Uczniowie i rodzice - Rekrutacja 2024/2025.
- Podczas dzisiejszego balu zawitały do nas niezwykle barwne i wesołe postaci, m.in: punk, elf, wdowa, panna młoda, dziewczyna disco, rekiny, wampir, kot, pirat, policjant, strażak, pokemon, rycerz, czrodziej, księżniczki, babcia. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaskoczyli jury swoimi pomysłami i wyobraźnią. Wszyscy tańczyli do upadłego przy najmodniejszych hitach, brali udział w konkursach, a w przerwach zajadali się przekąskami.
- Za sprawą filmu przeniesliśmy się w świat fantazji i wyobraźni, rzeczywistość wypełnioną magią oraz postaciami z książek i filmów. Baliśmy się o losy Ady, Mateusza, profesora Kleksa, którzy dzielnie odparli atak bezwzglęzdnych, mówiąch własnym językiem, wilkusów. Na szczęście dobro zwyciężyło, a my cieszylismy się, że Ada przełamała własne słabości i zyskała nowych przyjaciół.
- Odwiedziła nas Agencja Szkolno-Przedszkolna LUPUS z warsztatami dotyczącymi energii odnawialnej. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej. Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej, uczniowie samodzielnie sprawdzali ich działanie - świecili lampkami za pomocą energii wiat
- W dniu 17 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Pizzy. Miłośnicy jednego z najpopularniejszych dań na świecie mieli wyjątkową okazję do spróbowania pizzy przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.
- Konkurs dotyczył twórczości naszego patrona, Jana Drzeżdżona. Uczestnicy z kl. IV-VI wnikliwie zapoznali się z utworem „Kraina Patalonków", a następnie odpowiedzieli na szczegółowe, często podchwytliwe pytania. Ogłoszenie wyników nastąpi już niebawem.
- 10 grudnia 2023 r. do naszych rąk trafił biuletyn „Szkolne wieści" pod redakcją p. Barbary Myślisz i ks. Krzysztofa Sieniawskiego (korekta: p. Justyna Romaldowska). Gazetka zachwyciła estetyczną, czytelną szatą graficzną oraz przybliżyła nam życie i twórczość patrona szkoły - Jana Drzeżdżona.
- Kiermasz z pewnością zostanie na długo zapamiętany ze względu na mnogość atrakcji oraz piękny wystrój sali. Nie zawiodła również nasza werblińska społeczność, która licznie stawiła się w szkole. Z całego serca dziękujemy wszystkim za hojność, Rodzicom za pracę i ogromne zaangażowanie. Na słowa uznania zasługują także postawa p. Dyrektor oraz aktywność Nauczycieli i Pracowników Obsługi i Sekretariatu. Wspólnie dokonaliśmy czegoś wspaniałego!
- Z ogromną satysfakcją informujemy, że jestemy gotowi na jutrzejsze wydarzenie (14:00-18:00). Liczymy na Wasze liczne przybycie, zapraszamy i do zobaczenia!
- 6 grudnia spędziliśmy w kinie, natomiast dzisiaj, 7 grudnia czekały na nas w szkole słodkie upominki ufundowane przez p. Beatę Frank - Makówkę, Sołtys Sołectwa Werblinia. Góra pyszności ucieszyła wszystkich, powodując szerokie uśmiechy i świetne humory. Łakocie to przecież to - o czym doskonale wiedzą p. Sołtys oraz Święty Mikołaj - co dzieci lubią najbardziej. Dziękujemy!
- Mikołajki spędziliśmy w kinie, ogladając familijny muzyczny film pt. „Życzenie". Z zapartym tchem śledzilismy losy Ashy, która starała się pomóc gwiazdce o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawili czoła najgroźniejszemu wrogowi – władcy Rosas - królowi Magnifiko. Ocalili swoją społeczność i udowodnili, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd, mogą wydarzyć się cudowne rze
- Te oraz inne wspaniałości będzie można nabyć na stoisku z rękodziełem lub wygrać na loterii fantowej już 10 grudnia, w godz. 14:00 - 18:00. Serdecznie zapraszamy!
- Serdecznie zapraszamy! Gwarantujemy moc atrakcji oraz wspaniałą zabawę. Imprezę poprowadzi Szymon Heland, znany z kabaretu Purtce.
- Akcja ma na celu przypomnienie, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz jedzenie śniadań, aby mieć energię na cały dzień. Jak co roku, śniadanko zjedli uczniowie kl. 0-III.
- W piątek wieczorem, 17 listopada klasy: 5,6 i 7 spotkały się, aby wspólnie obejrzeć film pt. „Ohana: najcenniejszy skarb". Film przeniósł nas na Hawaje i razem z bohaterami filmu szukaliśmy zaginionego skarbu.
- Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Przyłącz się do akcji a:
- 13 listopada uczniowie kl. IV-VI mieli okazję obejrzeć poruszające przedstawienie o odwadze, honorze, zdradzie, przebaczeniu i przełamywaniu własnych słabości. Poznaliśmy Bokę, Czonakosza, Nemeczka i Gereba, którzy postanowili stoczyć bój o swój ukochany Plac Broni. Czerwone Koszule, na czele z Feri Aczem, próbowały różnymi sposobami zdobyć miejsce zabaw i spotkań. Gereb okazał się zdrajcą, natomiast bohaterski Nemeczek oddał życie za Plac Broni.
- Dzisiaj w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów na czytelników naszej biblioteki. Uczniów odwiedziły krasnale, które przygotowały wraz z książkami mały teatrzyk. Razem opowiadały, jak wygląda korzystanie z biblioteki i jak należy się obchodzić z książkami. Po wspólnym rozwiązaniu kilku zagadek, pierwszaki złożyły obietnicę książkom, że otoczą je odpowiednią troską. Będą je szanować, odkładać na miejsce oraz naprawiać, gdy będzie t
- „Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji włączają się także placówki polonijne z całego świata.
- Dziś wzięliśmy udział w zajęciach prowadzonych przez pracownika Błękitnej Szkoły we Władysławowie na temat: ,,Pająki, sowy, nietoperze... od dziś legendom nie wierzę". Czyli ,,straszne" warsztaty na wesoło. Oswoimy strachy przed tym, co nieznane..
- 7 listopada artyści Małych Form Teatralnych WIDOWISKO z Krakowa wystawili w naszej szkole spektakl teatralny ,,Tajemnica śpiących rycerzy". Aktorzy zabrali przybyłą publiczność w przestrzeń góralskiej jaskini, gdzie śpią legendarni rycerze, którzy zbudzą się, kiedy nasza ojczyzna znajdzie się w niebezpieczeństwie. Wówczas nieustraszeni wojownicy wyruszą, by ją ocalić . Okazało się jednak, że oni sami również potrzebują pomocy. Legenda uczy dzieci
- Dynia: o dyni, z dyni... Klasa 1 toczyła spór czy dynia to owoc, czy warzywo i jakie potrawy lubimy spożywać z tej rośliny, a podczas jesiennego spaceru „tropiła" dynie. Okazało się, że dynia jest główną bohaterką przydomowych kompozycji i króluje na naszych stołach w wielu smacznych i zdrowych potrawach.
- W ten piątek obowiązywały nietypowe zasady ubioru - wszyscy mogliśmy założyć piżamy. Uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali mnóstwo ciekawych interpretacji tematu dnia. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii i czekamy na kolejne kreatywne piątki.
- „Przerwa na czytanie" realizowana w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom" jest coraz chętniej realizowaną akcją czytelniczą w Polsce i na świecie. W poprzednim roku o tysiąc więcej niż rok wcześniej placówek oświatowych wzięło w niej udział, a akcja odbyła się w aż 2667 instytucjach w Polsce, a także 22 innych państwach. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 578 TYSIĘCY 433 O
- 20 października 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli”. Pracownicy Muzeum Ziemi Puckiej odwiedzili naszą szkołę i przeprowadzili prelekcję wzbogaconą prezentacją multimedialną dotyczącą historii rybołówstwa kaszubskiego oraz postaci Leona Goli i jego twórczości. Mieliśmy możliwość głębiej przyjrzeć się kulturze, historii i sztuce Kaszu
- Święto Edukacji w naszej szkole miało uroczystą oprawę. Najpierw przemówienie wygłosiła p. Dyrektor, następnie uczniowie kl. VII przedstawili krótki rys historyczny dotyczący założeń Komisji Edukacji Narodowej. Program artystyczny w wykonaniu najmłodszych wzbudził sporo pozytywnych emocji. Dzień zakończylismy zajadając się słodkościami w naszej okolicznościowej kawiarence.
- Dzień Chłopaka w kl. 0-III.
Klasa VI w tym dniu wybrała sie na spacer po okolicy poprzedzony życzeniami. Znalazł się również czas na lody. Było miło i bardzo wesoło.
- Tradycyjnie w pierwszych dniach października odwiedzamy groby zamordowanych w Lesie Piaśnickim. W tym roku termin naszej wizyty zbiegł się z obchodami - po raz pierwszy w historii - Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 roku.
- W piątek, 29 września, klasy 4-7 wybrały się na wycieczkę do gdańskiego zoo. Piękna pogoda pozwoliła na długi spacer i podziwianie dzikich zwierząt, ale był też czas na pyszne lody.
- Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. W tym dniu podczas lekcji języka angielskiego poznawaliśmy angielskie nazwy państw, flagi oraz braliśmy udział w quizie ,,Where are you from"?,,. Słuchając kilku zdań w danym języku zgadywaliśmy, w jakim państwie jest używany.
- W poniedziałek, 4 września, odbył się uroczysty apel z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor, Aleksandra Potrykus - Boyke życzyła wszystkim wytrwałości, zapału i odwagi w zdobywaniu wiedzy oraz nabywaniu nowych umiejętności. Szczególnie ciepło powitani zostali uczniowie kl. I. Pani Barbara Myślisz, wychowawca klasy, przygotowała kilka interesujacych zadań, nastepnie miało miejsce złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie na uczniów.
- Szanowni Rodzice. Drodzy uczniowie.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Werblini serdecznie zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 oraz pasowanie pierwszoklasistów.
- Koniec roku szkolnego to czas podsumowań całorocznej pracy. Jest nam bardzo miło, że uczeń klasy 6 otrzymał stypendium za wyniki w nauce od Wójta Gminy Puck. Konkurencja była spora, złożono około 150 wniosków a nagrodzonych w trzech kategoriach- za wynik w nauce, za osiągnięcia artystyczne oraz osiągnięcia sportowe- było łącznie 60 uczniów. Gratulujemy.
- W dniach 19, 20.06 Klasa 8 przebywała na wycieczce w Łapinie - "Extremalne 2 dni" W programie wycieczki były takie atrakcje jak : park linowy, paintball, pontony, geocatching, wiatrówki, a na koniec gry zespołowe Wszystko to w pięknym ośrodku, nad malowniczym jeziorem 🏖
- Wczoraj, w pierwszy dzień lata, byliśmy na lodach a dziś urządziliśmy piknik. Najpierw w klasie, jedząc pizze i popcorn a potem na dworze. Było super!☺️
- 16.06, w piątek, na Piknik Rodzinny, odbędzie się głosowanie na Patrona Szkoły. Mamy trzech kandydatów do wyboru, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z sylwetkami i oddanie głosu :)
- Nocka w szkole klasy II.
Uczniowie klasy drugiej wzięli ponownie udział w biwakowaniu w szkole. Nasze biwakowanie 25 maja 2023r. rozpoczęliśmy od przygotowania wspólnej kolacji, trochę kaszubskiej, trochę włoskiej. Była kaszubsko-włoska pizza i tosty oraz przepyszne spaghetti. Następnie przygotowaliśmy upominki z okazji Dnia Matki. Później były różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne, po których trudno było zasnąć, ale jakoś się udało. Rano 26
- Dzień Dziecka 🥰W tym roku, po wielu przygodach, postanowiliśmy spędzić Dzień Dziecka na wspólnym wyjeździe klas 1-8 do Kłanina. Zwiedzaliśmy Muzeum Pancerne, które naprawdę nas zachwyciło, dwór w Kłaninie, zorganizowaliśmy ognisko a najedzone kiełbaskami brzuchy uzupełniliśmy lodami 😋☺️
- Szanowni Rodzice.
Dyrektor Szkoły zachęca do skorzystania z oferty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku w zakresie badania słuchu. Szczegóły do kontaktu umieszczono na plakacie.
- W sobotę, 20 maja uczniowie naszej szkoły odwiedzili Skansen w Nadolu. Tam mieli okazję zobaczyć wiejską zagrodę- oryginalną zagrodę gburską z XIX wieku wraz z zabudowaniami gospodarczymi: stodołą, oborą, wozownią, gołębnikiem, pasieką, kieratem, wędzarnią i piecem chlebowym. W skład zagrody wchodzi oryginalna chata, w której mieszkała niegdyś 3-pokoleniowa rodzina. Jej wyposażenie oddaje charakterystyczne dla tego typu domów sprzęty. Poza tym ob
- Klasa VI wybrała się na wycieczkę rowerową 🚲 do Krokowej. 😀🚲🚲🚲 Dzięki temu połączyliśmy poznawanie historii najbliższej okolicy z dbaniem o rozwój kondycji fizycznej. Oczywiście nie obyło się bez przygód. 😁
- ,, Nasz sąsiad-bocian biały'' to akcja edukacyjna Błękitnej Szkoły we Władysławowie. Prowadzący zajęcia uzupełnił nasze wiadomości o bocianach, przedstawił ciekawostki a nawet obalił stereotypy. Teraz możemy wziąć udział w konkursie plastycznym.
- Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.Spotkaliśmy się na apelu, na którym z krótkiego przedst
- Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Werblini na Wiosennych - Indywidualnych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Szkół Podstawowych Powiatu Puckiego 😎
- Uczniowie klasy 3 w ramach edukacji ekologicznej realizowali projekt Ekomisja. Teraz już wiedzą jak prowadzić ekologiczny, zdrowy styl życia oraz jak nie marnować żywności.
- Rozpoczęcie procedury nadania imienia Szkole Podstawowej w Werblini
- Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w konkursie, zostali wyróżnienie i odebrali wspaniałe nagrody. GRATULUJEMY! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!
- Uroczysty apel 28 kwietnia był okazją do zaprezentowania młodszym a przypomnienia starszym uczniom ważnych faktów historycznych. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
- Zajęcia z robotyki - udział uczniów kl.O-3 w programie edukacyjnym,,Akademia Programistów. '' Uczniowie poznali roboty PHOTON i próbowali swych sił w programowaniu. Każdy uczestnik otrzymał dyplom ,,MAŁEGO PROGRAMISTY.'' Potem uczniowie wzięli udział w profesjonalnej sesji fotograficznej.
- Podsumowanie Szkolnego Koła Wolontariatu- zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ,, Ciapkowo'' w Gdyni. Wszystkim wspierającym akcję - Ambasadorom Dobra dla Zwierząt- składamy wielkie podziękowania.
- Akcja dla Ziemi. 21 kwietnia, w przededniu Dnia Ziemi, po porządkowym apelu wyruszyliśmy sprzątać wyznaczony teren. Akcja była możliwa dzięki współpracy z referatem ochrony środowiska UG w Pucku, wyposażono nas w rękawice i worki oraz dostarczono kontener na odpady. Naszej akcji sprzyjała dobra pogoda i dobre chęci uczestników.
- Szkolne Koło Wolontariatu w lutym i marcu zorganizowało w naszej szkole zbiórkę włóczki i materiałów bawełnianych dla wolontariuszek Fundacji Tęczow
- Po kaszubsku w McDonald’s, czyli X edycja konkursu języka kaszubskiego dla dzieci i młodzieży.
Dziś w Pucku odbyła się X edycja konkursu języka kaszubskiego, w której pięknie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Alicja Golla i Juliusz Kownatke z klasy 3 oraz Kacper Kownatke z klasy 1.
- 17 kwietnia 2023r., klasy 0-3 obejrzały spektakl teatralny "Dorotka"
- 18 kwietnia klasa V, VI i VIII wzięła udział w wycieczce do Gdyni. 🚍 Obejrzeliśmy spektakl pt. Ten Inny. Ponadto mogliśmy obejrzeć pracę przeładunkowe w porcie. 🙃
- W sobotnie przedpołudnie, 15 kwietnia, gościliśmy panią Anetę Zapart z Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz panią Justynę Szulc-ornitolożkę, które zaprosiły nas do niezwykłego świata zwierząt poprzez udział w rodzinnych warsztatach ornitologicznych „Werbel z Werblini”. Na początku odbył się ciekawy wykład na temat ptaków, które zamieszkują nasze tereny, a potem wszyscy mogliśmy wykonać budki lęgowe dla mniejszych ptaszków. Warsztaty przyciągnęł
- Uczniowie Szkoły Podstawowej w Werblini wzięli udział w Wiosennych Mistrzostwach Ziemi Puckiej w Biegach Przełajowych 😎 Gratulacje dla całej reprezentacji 🙂
- Bezpłatne warsztaty z robotyki dla klas 0-3
W czwartek 27 kwietnia o godz.11.30 odbędą się bezpłatne warsztaty z robotyki dla kl.O-III Po zajęciach będzie możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej w pięknej aranżacji wiosennej lub ,, mały legionista''. Zakup zdjęć jest tylko dla chętnych rodziców.
- To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 video
- Przedświąteczny czas w klasie I był dla nas bardzo pracowity! Jakiś czas temu rozpoczęliśmy doświadczenie "Czy rośliny naprawdę potrzebują słońca?" na przykładzie rzeżuchy i właśnie odczytaliśmy wynik doświadczenia :) Potem zasialiśmy rzeżuchę świąteczną, do domów. Zrobiliśmy ozdoby, malowaliśmy jajka i graliśmy w grę terenową "Poszukiwanie zaginionego zająca". Ostatniego dnia, piekliśmy kruche ciasteczka, a szkolny zająć przyniósł nam upominki 😍
- Prace konkursowe uczniów klas O-3 w konkursie Eko-Zwierzak. Dziękujemy uczestnikom. Trzymamy kciuki.
- Wesołych Świąt
- Ubiegły tydzień byl w klasie I tygodniem muzycznym. Poznawaliśmy instrumenty, próbowaliśmy na nich grać, słuchaliśmy dźwięków a nawet robiliśmy własne grzechotki 🥰🎺🪕🎸🎹🥁🎶
- Werbel w Werblini czyli rodzinne warsztaty ornitologiczne
Lubisz ptaki w swoim ogrodzie? Chcesz zaprosić je do siebie i zapewnić im własne M1, osobiście przez Ciebie złożone? Jeśli tak, to widzimy się na warsztatach.
- Dnia 3 kwietnia uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji zaświeć na niebiesko. Uczniowie ósmej klasy wykonali prezentacje multimedialne o Autyzmie. Zadanie najlepiej wykonał Adrian. Jego praca została wyświetlona w młodszych klasach. Tego dnia nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat Autyzmu 💙
- Zapraszamy uczniów do dołączenia do Akcji. W poniedziałek świecimy na niebiesko!! Aby dołączyć do akcji wystarczy ubrać się na niebiesko :)
- " DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"
Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem”. Podczas
- W Niedzielę Palmową, zaniesiemy do Kościoła palmy, aby poświęcić je na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie i wykonali piękne prace.
- Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej w Werblini wzięła udział w zbiórce Góry Grosza. Zbiórka trwała od 1 listopada do końca lutego. Uczniowie uzbierali 4546 monet co dało kwotę 104 złote 26 groszy. Szczególne podziękowania kieruję do uczennic klasy 8 za pomoc w liczeniu monet.
- I WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "ZAŚLUBINY POLSKI Z MORZEM"
Uczennica klasy II Natalia Kreft otrzymała wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. " Zaślubiny Polski z morzem". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku.
- To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 videoTo view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 video
- To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 videoTo view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 video
- Klasa VIII na Dniach Otwartych w Kłaninie oraz w PCKZIU w Pucku
- 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki. Skąd taka data?
Data 21 marca nie jest przypadkowa - nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary. Jak przypomina na swojej stronie Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nawiązują do "niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby zmagające się z zespołe
- Uczniowie kl. 3 wraz z wychowawczynią, panią Barbarą Myślisz, wybrali się na spacer w poszukiwaniu wiosny.
- Dziś uczniowie z klasy mieli okazję zagrać na instrumentach perkusyjnych. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i radośni. Najwięcej że mogli sami zagrać własne rytmy 🎼🎵🎶🎵🎶😀😀
- Ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI”
Uczniowie klasy II i III wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI” w kategorii klas I-III.
- II MIĘDZYNARODOWY KONKURS HISTORYCZNY "ŚLADAMI HISTORII POLSKI - SKĄD NASZ RÓD" : Oto prace konkursowe naszych uzdolnionych uczniów 👏😄👏 😃 Ogłoszenie wyników niebawem, 29 maja br. na stronie www.komitet-pamieci-pileckiego.com
- To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 video
- Czy naprawdę słońce jest potrzebne do życia roślin? Doświadczenia klasy I.
- Pragniemy włączyć się do akcji Komitetu Społecznego,, Pozytywne Pomorze' 'organizatora zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ,,Ciapkowo'' w Gdyni. Wszyscy możemy zostać Ambasadorami Dobra dla Zwierząt. Zapraszamy do akcji!
- Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3.
20 lutego odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego poezji polskiej. Jury w składzie Pani Dyrektor Aleksandra Potrykus- Boyke oraz Pani Ala Orłowska, wybrało dwoje zwycięzców oraz przyznało trzy wyróżnienia:
- 21 lutego odbył się konkurs, mający na celu stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji, popularyzację polskiej literatury pięknej, a także kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej.
- 17 lutego, Uczniowie klas 0-3 wybrali się do Sali Koncertowej Portu Gdynia na spektakl teatralny "Pippi". Scenariusz inspirowany był tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty - Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało :)
- Zdrowy styl życia według Uczniów kl.1
- Spektakl „Legendy Słowian”
14 lutego uczniowie klas IV, V, VI przenieśli się do magicznego świata, mającego swoje korzenie w Polsce sprzed chrześcijaństwa. Uczniowie mieli okazję poznać świat, w którym odpowiedź na trudne pytania dotyczące pochodzenia, sensu ludzkiego istnienia odnaleźć można było w podaniach czy legendach. Aktorzy swą dynamiczną i barwną grą przenieśli młodych widzów w te czasy, kiedy Perun zakochał się w Juracie, gdy Piast Koło
- Dokarmianie ptaków zimą jest niezwykle ważne. Choć prawdziwie śnieżna i mroźna zima jeszcze nie nadeszła, to i tak uczniowie klasy II zainteresowali się bardzo ważnym tematem, jakim jest dokarmianie ptaków zimą. Dlatego 6 lutego 2023 r. kolejny raz całą gromadą ruszyli by porozwieszać na drzewach wokół szkoły pokarm dla zimujących w Polsce ptaków.
- 13 lutego, celebrowaliśmy Dzień Zakochanych i Kochających się, czyli Walentynki 🥰❤❤❤ Była poczta walentynkowa, wspólne muzyczne przerwy i oczywiście ogroooom czerwieni 😍
- Zbiórka włóczki i materiałów bawełnianych.
W lutym i marcu zachęcamy do włączenia się w zbiórkę włóczki i materiałów bawełnianych dla Fundacji Tęczowy Kocyk.
- Prace plastyczne nt. ,,,Zaślubiny z morzem" uczniów kl.Il-III, które przeszły eliminacje szkolne i zostały zakwalifikowane do II Konkursu Wojewódzkiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18 w Gdańsku.
- To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser thatsupports HTML5 videoBal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez uczniów, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem. W piątek 10 lutego 2023 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.
- Dziękujemy Panu Witoldowi Krużyckiemu za odwiedziny i świąteczny podarunek w postaci czterech piłek. Wizyta ta była wielką niespodzianką dla wszystkich, w efekcie jednak zaowocowała wspomnieniami i uśmiechem na twarzach obecnych uczniów jak i ówczesnych wychowanków, gdyż Pan Witold przed laty był nauczycielem w szkole podstawowej w Werblini. Dziękujemy za ten miły gest 😀
- Pamiętamy o ważnych wydarzeniach w historii Polski.
- Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości
- Program obejmuje 10 spotkań z grupą rodziców, odbywających się cyklicznie:
Raz w tygodniu w godzinach: 17:00-20:00
Warsztaty prowadzone są w oparciu o książkę A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”
- Szanowni Państwo rusza rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w naszej szkole.
W zakładce UCZNIOWIE i RODZICE oraz podzakładce REKRUTACJA znajdują się szczegółowe informacje.
- Nasza szkoła uczestniczy w projekcie zbieramtowszkole.pl
Podczas akcji zbierane są: złom srebra - czyli np. porwane łańcuszki, bransoletki, kolczyki bez pary, pierścionki bez oczka itp.; oraz dobre monety - pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu. To forma "pomagania bez pieniędzy." Organizatorzy zbierają, co niepotrzebne czy popsute, a dające się poddać recyklingowi. Środki finansowe uzyskane z ich spr
- Baw się wypoczywaj, nabieraj sił.
Ale róbcie to bezpiecznie, bo my nauczyciele czekamy na Was. Spotykajcie się z przyjaciółmi, czytajcie książki i jak najwięcej przebywajcie na powietrzu. Wprawdzie u nas nie ma śniegu, ale od czego jest nadzieja i mając na uwadze nadzieję przedstawiam co zrobić, albo czego nie robić, żeby ferie były udane.
- W dniu 20 grudnia nasza szkoła zorganizowała tradycyjne kaszubskie Paneszki. Odwiedziliśmy domostwa mieszkańców Werblinii, życząc wesołych, spokojnych i zdrowych świąt, a w darze mieliśmy dla każdego mieszkańca tradycyjne sianko, które kładziemy pod obrus w trakcie wieczerzy wigilijnej. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i do niektórych domów nie daliśmy rady dojść, za co serdecznie przepraszamy i w przyszłym roku na pewno od tych gdzie nie by
- W poniedziałek, 19 grudnia, w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie klas 0-4 odwiedzili Mikołaja i Elfy w Wielkiej Fabryce Elfów 😍 To była istna magia! Wszystkie Elfy pod okiem samego Świętego Mikołaja ciężko pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów na Święta. Podczas wizyty dzieci, Elf Ważniak miał misję stworzenia Eliksiru świątecznego nastroju dla Świętego Mikołaja. Okazuje się to problematyczne, bo trzeba znaleźć wszystkie
- 🍪🍪🍪Świąteczne pierniki serduszka, dzwoneczki,kształty przeróżnenawet gwiazdeczki.Rumiane, pachnącepięknie przystrojonezapewne szybkozostaną zjedzone.
- Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy 5 przygotowali piękne kartki świąteczne.
Julek BudziszIgor Flemming
Milenka TarnowskaAntoś MielewczykZuzia Dettlaff
- Brawo Kacper!
Dziś w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku odbyła się 🖤💛 30 edycja konkursu recytatorskiego mowy kaszubskiej „Bë nie zabëc mòwë starków” imienia Jana Drzeżdżona 🖤💛.
- Stroiki świąteczne.Klasa 3 pod okiem Pani Katarzyny Dąbrowskiej przygotowała stroiki świąteczne. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali w dwóch grupach nad świątecznymi kompozycjami. Pani Kasia udzieliła nam cennych rad, by stroiki wszystkich zachwyciły.
- Jak najlepiej się czegoś nauczyć?
Pewnie, że najlepiej na własnej skórze :)
Uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się od swojej wychowawczyni- pani Martyny Stefanowskiej, jakie są trzy stany skupienia wody, a także jak woda krąży w przyrodzie.
- Naszą szkołę Święty Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Na ich twarzach widać było wielkie zadowolenie. Mikołaj obdarował je słodkimi upominkami
- Uczniowie klasy II w czwartek przygotowywali ozdoby na szkolną choinkę. Dekorowali pachnące pierniczki, które już zawiesili na naszej pięknej choince i ozdabiali metodą decoupage bombki w elementy kaszubskiego haftu, które również ozdobią szkolną choinkę.
- Uczniowie klasy II w czwartek przygotowywali ozdoby na szkolną choinkę. Dekorowali pachnące pierniczki, które już zawiesili na naszej pięknej choince i ozdabiali metodą decoupage bombki w elementy kaszubskiego haftu, które również ozdobią szkolną choinkę.
- Eliminacje powiatowe IX Regionalnego Kònkùrsu Dlô Czëtińców „Méster Bëlnego Czëtaniô” 2 grudnia 2022 r. w Bibliotece Pubicznej im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku odbyły się eliminacje powiatowe IX Regionalnego Kònkùrsu Dlô Czëtińców „Méster Bëlnego Czëtaniô”. W tegorocznej edycji udział wzięło 43 uczestników z Powiatu Puckiego. Uczestników oceniała trzyosobowa komisja konkursowa, w skład której weszli: Roman Drzeżdżon -przewodniczący, Jadwiga
- Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. 2 grudnia 2020 r. uczniowie z klas 0-3 z pomocą wychowawców pięknie ubrali choinkę. W szkole zapanował świąteczny nastrój. Bożonarodzeniowe drzewko jest ozdobą szkolnego korytarza. To znak... coraz bliżej święta, coraz bliżej święta.
- Tegoroczne Andrzejki Uczniowie klas 0-3 spędzili w Croco- Roco :) były warsztaty wykonywania świeczników, wróżby andrzejkowe, liczne gry i zabawy no i caaaaałaaaa sala zabaw dla nas 😘
- W piątek 25.11.2022 r. Samorząd Uczniowski wraz z innymi uczniami zorganizowali "Dyskotekę Andrzejkową" dla klas 4-8. Były wróżby, konkursy i tańce.
- 28 listopada odbyło się pasowanie Uczniów klasy pierwszej na Czytelników Biblioteki szkolnej. Dzieci, aby odnaleźć skarb, musiały wykazać się wiedzą o baśniach i rozwiązać szereg zagadek. Skarbem okazała się wielka skrzynia z książkami! Każdy dostał własną książkę i podpisał kartę biblioteczną. Dzieci wiedziały, czym jest biblioteka i jak należy się w niej zachowywać, więc panie Ania i Martyna zgodnie stwierdziły, że pierwszoklasiści zasługują na
- W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się koncert połączony z edukacją muzyczną dla wszystkich uczniów. 🎼🎶. Zapoznaliśmy się z takim instrumentem jak akordeon, dowiedzieliśmy się do jakiego gatunku instrumentów należy oraz jak jest zbudowany, a dzięki swojemu brzmieniu ma niesamowity potencjał twórczy. Zaś największą radość uczniom sprawiło słuchanie oraz śpiewanie piosenek do znanych i popularnych przebojów.
- Dzień z pluszowym misiem także na zajęciach wychowania fizycznego
- Czas na szkolnych lekcjach jest ograniczony, a program wypełniony po brzegi.
Nieobecność na kilku lekcjach może dodatkowo pogorszyć sytuację.Dlatego warto czasem skorzystać z pozaszkolnego wsparcia w edukacji. Szczególnie, jeżeli jest ono oferowane bezpłatnie. A do tego organizowane przez profesjonalistę - w tym przypadku przez egzaminatorkę OKE.W imieniu prowadzącej oraz serwisu Tutors.live zapraszamy na bezpłatny webinar:
- W piątek, 18 listopada, w klasie I obchodziliśmy Dzień Czerni. Postanowiliśmy trochę bardziej przyjrzeć się kolorowi czarnemu. Wszyscy przyszliśmy do szkoły ubrani na czarno. Wymienialiśmy czarne rzeczy i dowiedzieliśmy się, że w naturze czerń to po prostu brak światła widzialnego, odbijanego przez tę rzecz. Jedną z najciemniejszych, czarnych substancji występujących na ziemi jest smoła. Dowiedzieliśmy się również, że pierwsze aparaty fotograficz
- 16 listopada gościliśmy w naszej szkole Teatr Małe Formy Teatralne. Sztuka, którą mieliśmy przyjemność obejrzeć zatytułowana była ,,Legenda o Białym Orle", która przeniosła nas w legendarne czasy początków Państwa Polskiego. 🦅🦅🦅
- W poniedziałek, 25 października 2022r., nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
- WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE.
15.11.2022r w Puckim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości” – „Jak słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę” – Horacy – Znani i nieznani bohaterowie walk o niepodległość Polski i Fotograficznym „Miejsca Pamięci związane z Odrodzeniem Państwa Polskiego na Pomorzu Gdańskim z
- Oddział przedszkolny przyłączył się do projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury" 🐻🐻🐻 Nasz klasowy dzienniczek z Miśką Korneluśką systematycznie gości w domach Zerówkowiczów i wraca z pięknymi ilustracjami. Zaś ostatnio zrealizowaliśmy Moduł II „Emocje w życiu codziennym". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in.:- jak rozpoznawać i nazywać emocje- jak radzić sobie z emocjami- należy pamiętać, że wszystkie emocje są nam potrzebne
- 5 listopada na całym świecie, obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt- Dzień Postaci z Bajek. I my świętowaliśmy! Uczniowie naszej szkoły przebrali się za swoje ulubione postacie z bajek. Pani Iwona zadbała o zagadki, gry i rozrywkę tematyczną, a także rozdała nagrody zwycięzcom konkursu na najpiękniejszą pracę plastyczną. Odbyła się także postaciowa dyskoteka 🙂 Wszyscy bawiliśmy się świetnie! Dni w szkole są iście bajeczne 😉
- W dniu 8 listopada reprezentacja Szkoły Podstawowej w Werblini wzięła udział w XXIV Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju chłopców. Pomimu wielu starań, niestety nie udało się im wyjść z grupy. Brawa dla chłopców za walkę i wysoki poziom gry.👏
- Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, uczniowie kl.8, podczas lekcji informatyki, przygotowali, kart
- Tylko podziwiać i gratulować kreatywności!!!
- Dzisiaj klasa 6 w ramach godziny wychowawczej zabrała się za jesienne porządki i sprzątała teren wokół szkoły. Uczniowie są świetnymi ogrodnikami i w miłej atmosferze zgrabili liście.
- W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła nowoczesny sprzęt wykorzystywany na różnych zajęciach. Otrzymaliśmy między innym aparat fotograficzny. Szkolnym, profesjonalnym fotografem została pani Martyna Stefanowska, której dziękujemy za wspaniałą sesję zdjęciową.
- Wycieczka do JUMPCITY w Rumi była wspaniałą okazją do integracji, świetnej zabawy oraz nauki nowych trików. Najlepszym akrobatą, wyróżnionym przez instruktorkę, okazał się Filip Chmura z kl. V.
- 31 października to święto dyni. Nasi uczniowie celebrowali ten dzień w piątek. Wszyscy starali się być ubrani na pomarańczowo :) zaczęliśmy apelem, by dowiedzieć się czym jest dynia, skąd pochodzi i jakie ma właściwości zdrowotne. Później uczniowie klas 0-3 rywalizowali w zdobywaniu dyniowych punktów w dyniowych zadaniach- było szukanie mini dyń w szkole, rozwiązywanie quizu do bajki o dyni, dyniowy slalom, rzucanie woreczkiem w dynię, uzupełnian
- Ciąg dalszy eksperymentów klasy pierwszej w związku z międzynarodowym projektem edukacyjnym "Dotknij, poczuj, zobacz". Tym razem doświadczenia- wulkan i meduza w butelce :)
- „Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.
- Uczniowie kl.III wraz z wychowawczynią Barbarą Myślisz podczas wycieczki w teren zachwycali się urokami jesieni, która u nas na dobre zagościła.
,,Pani Jesień”
- W związku z nadchodzącym Dniem Dyni, klasa I wraz z wychowawcą- Martyną Stefanowską, wybrała się na wycieczkę do Rotmanki do miejsca o cudnej nazwie Dyniowe Love. I faktycznie, zakochali się w dyniach! Dzieci poznały różne rodzaje dyni, zobaczyły miejsce hodowli i przechowywania, a także przekonały się, jakie piękne rzeczy można z dyni wyczarować. Sami zobaczcie, miejsce jest magiczne! Przy okazji uczniowie mogli z bliska obserwować pracę Pani fo
- Klasa I rozpoczęła podróż z projektem "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki". Poznaliśmy Czytusia i chmurkę Tosię. Założyliśmy lekturniki i stworzyliśmy własną klasową chmurkę! Pakujemy się i... do dzieła! Dzieci jako pierwszą lekturę wybrały "Rany Julek. O tym jak Julian Tuwim został poetą" :) trzymajcie za nas kciuki!
- "Nie dla szkoły lecz dla życia się uczymy".
W czwartek Uczniowie naszej szkoły wystąpili na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Opowiedzieli historię święta, recytowali wiersze i składali życzenia w języku polskim, angielskim i kaszubskim. Nie zabrakło również śmiechu- skecz i rozdawanie żartobliwych medali poprawiło wszystkim humory. Najmłodsi mówili wierszyki i zaśpiewali piosenkę. Wyłoniono także zwycięzcę konkursu na rozpoznan
- ,,Jeż … pożyteczny zwierz’’ prowadzonej przez pracownika Błękitnej Szkoły wzbogaciliśmy naszą wiedzę o jeżach. Zostaliśmy też zaproszeni do udziału w konkursie w dwóch kategoriach. Zadaniem konkursowym dla uczniów kl. I-IV jest stworzenie modelu jeża ze znalezionych skarbów jesieni w postaci liści, jarzębiny, patyków, żołędzi, kasztanów (a także innych darów natury, dostępnych w okresie jesiennym. Przy wykonaniu figurki można użyć także innych ma
- Klasa VI w celu integracji klasowej spędziła noc w szkole. 😃🏠 Dla wszystkich uczniów była to świetna okazja do wspólnej zabawy oraz lepszego poznania się. Tej nocy nie mogło zabraknąć zdrowej diety 🥣🥞 oraz wspólnych gier i zabaw. ⛹️♀️⛹️♂️🧩🎹 Nikt się nie wyspał ale było warto. 😁
- Po raz pierwszy uczniowie klasy II, wraz z wychowawczynią p.Beatą Zietarską postanowili obchodzić Światowy Dzień Uśmiechu :-)
W tym roku święto to przypadło na 7 dzień października.
- Dnia 7 października 2022 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu wszystkich głosów Przewodniczącą SU została Emilia Pawlikowską z kl. 8. Skład samorządu uczniowskiego uzupełniają Kamil Chmura oraz Zuzanna Goyke. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z p. Karoliną Kozub.
- We wtorek Uczniowie klasy I gorąco witali jesień.
Spacer, który miał na celu wypatrywanie zwiastunów jesieni okazał się być znakomitą zabawą! Dzieci zbierały kasztany, obserowały zmiany w przyrodzie, zapamiętywały kolory dominujące jesienią, a także... skakały w kałużach.
- W poniedziałek, 3 października– dzień po dorocznych uroczystościach w Lesie Piaśnickim, udaliśmy się do Piaśnicy– miejsca pamięci narodowej, by oddać hołd pomordowanym Polakom w czasie II wojny światowej.
- godziny_dostepnosci.pdf
- godziny_dostepnosci.pdfgodziny_dostepnosci.pdf
- Jesienne Biegi Przełajowe Ziemi Puckiej.
Drużynowo zawodnicy "wybiegali" wysokie 9 miejsce.
Indywidualnie- Filip Chmura zajął 3 miejsce na dystansie 750m.
- W dniu dzisiejszym odbyły się Jesienne Indywidualne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Puckiego.
Najbliższej podium był nasz uczeń Kamil Chmura, który w biegu na 100m zajął zaszczytne IV miejsce.
- W sobotę 24 września nasza szkoła w ramach nauki języka kaszubskiego wybrała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku. Na początku poznaliśmy dawne życie Kaszubów zaprezentowane w wspaniały sposób przez Panią Asię, a po zwiedzaniu czekały na nas warsztaty przygotowane przez Panią Kamilę.
- Uczniowie klasy 3, wraz z wychowawczynią p. Barbarą Myślisz wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni.
- Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać naszą szkołę!
Zrób zakupy za min. 50 zł, w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc
Przy kasie
- Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią p. Martyną Stefanowską przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego- DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ.
- Klasy 4,5,6 oraz 8 wzięły udział w zajęciach z cyklu Akademii Filmowej.
Film pt. "Wszyscy za jednego", poprzedzony został materiałem edukacyjnym nt. gatunków filmowych.
- 16 września- startuje „Sprzątanie świata”
Po raz 18. w Polsce rusza akcja „Sprzątanie świata”.
Akcja ma na celu zachęcenie do dbania o środowisko naturalne
- Święto odwagi, zabawy i kreatywności.
- Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023, Uczniowie, Rodzice oraz Pracownicy przywitali nową Panią Dyrektor.
Wiemy, z jak dużą odpowiedzialnością i ogromem pracy łączy się pełnienie tego stanowiska. Dlatego życzymy Pani Dyrektor wielu sukcesów w pracy, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej i pracowników obsługi oraz „dobrych wiatrów” w oświacie, tak aby nasza szkoła mogła kontynuować swoje wielo
- W trakcie uroczystego zakończenia roku pożegnaliśmy Panią dyrektor Urszulę Mazajło.
Pani dyrektor przez wiele lat pokazywała nam, z jaką odpowiedzialnością należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze dobro przede wszystkim dzieci, rodziców i pracowników. Starała się jak najlepiej, najrzetelniej przekazać nam wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania zadań spoczywających na placówce.
- Informacja_-pomoc_materialna.pdf
wniosek_na_stypendia_socjalne__i__zasilek__szkolny_2020__(1).pdf
Uchwala__w_sprawie_stypenium_i_zailku_szkolnego.pdf
- WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII
ROK SZKOLNY 2022/2023
oddział przedszkolny: 6-latki 1.„ Tak! Jezus mnie kocha" - Wyd. Jedność, Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak
- Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dnia 01.09.2022 roku (czwartek).
Msza święta w werblińskiej kaplicy o godzinie 8.15.
- Tegoroczne zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się w czwartek od apelu oddziału przedszkolnego.
W piątek o 9.00 uroczystość miały klasy I-III, natomiast o 10.30 pożegnano tegorocznych absolwentów oraz wręczono świadectwa z wyróżnieniem uczniom kl. IV, V i VII.
- Klasa II dostrzegła mnóstwo elementów przyrody, ktore świadczą o tym, iż nadeszło lato.
- Kochani, bawiąc się i wypoczywając nie zapominajcie o kilku zasadach:
- 22 czerwca Ks. Krzysztof Sieniawski podziekował uczniom za liczny udział w konkursie. Wręczył również wspaniałe nagrody oraz dyplomy.
Dzieci wyróżnione w szkolnym konkursie to:
- Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego:
klasa 0
23 czerwca 2022r., godzina 11.00
klasa 1, klasa 2, klasa 3
24 czerwca 2022r., godzina 9.30
- Motywem przewodnim musicalu są związki frazeologiczne, które weszły do potocznego języka i funkcjonują w nim do dziś. Każdy z nas doskonale zna takie terminy, jak: „nić Ariadny”, „koń trojański”, „syzyfowa praca”, „prometeizm” czy „puszka Pandory”, ale … skąd tak naprawdę się wzięły?
- Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień…
Samorząd Uczniowski szkoły w trosce o nasze dobre samopoczucie w czasie przesilenia wiosennego wprowadził tematyczny piątek- dzień lenia. Przerwy płynęły w zaciszu przytulanek, a lekcje były leniwe i powolne. Dzień Lenia wszystkich wprawił w dobry nastój.
- W ramach obchodów dnia Unii Europejskiej, który przypada 9 maja, uczestniczyliśmy w apelu poświęconym 18. rocznicy wstąpienia Polski do Unii. Starsi uczniowie przekazali nam wiadomości o Wspólnocie i członkostwie Polski w UE, które znać powinni młodzi Europejczycy.
- Dziś w Szkole Podstawowej im. W. Konefki w Starzynie odbyły się eliminacje powiatowe 51 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”, naszą szkołę rerezentował Kacper Kownatke. Organizatorem konkursu był Powiat Pucki oraz Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Konkurs otworzyła Dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej Pani Barbara Kos-Dąbrowska. Wśród zgromadzonych gości zasiadły: Pani Iwona Domachowska- Naczelnik Wydziału Edukacji Staro
- Dzisiaj obejrzelismy teatrzyk ekologiczny w wykonaniu kl. II, następnie sprzątaliśmy ulice Werblini. Potem wzięlismy udział w lekcji o Ziemi. Wydarzenie przygotowała p. Barbara Myślisz.
- 22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety! W ramach obchodöw Dnia Ziemi zaplanowaliśmy wiele atrakcji na wiele dni. Dziś uczniowie kl.0-3 wzięli udział w quizie ,,zielony-żołty-niebieski". Była zabawa balonami i barwny przemarsz ulicami naszej wsi. Następne atrakcje w przyszłym tygodniu: będzie lekcja o Ziemi, teatrzyk ekologiczny i sprzątanie świata.
- 12 kwietnia odbyło się ogłoszenie wyników konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna".Wydarzenie poprowadziła p. Iwona Lantowska, organizatorka konkursu.
- Reprezentacja naszej szkoły zajęła dziewiąte miejce, natomiast indywidualny sukces odnióśł uczń kl. IV,
Filip Chmura, który zajął drugią lokatę. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
- Z całego serca dziękujemy za wszelkie dobro, otwarte serce, hojność i każdy drobny gest życzliwości, który przekazujecie Państwo na rzecz potrzebujących.
- Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.
W tym wyjątkowym dniu każdy może się solidaryzować z osobami autystycznymi.
- Uczniowie klasy II zostali zaproszeni do wzięcia udziału w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Wielkanocny koszyczek." Jest to konkurs dla uczniów klas II szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Naszą klasę reprezentuje praca Zosi Kunc. Czekamy na werdykt jury. Trzymamy kciuki!
- Dziś 30 marca, u progu kwietnia kl. II zażywała rozkoszy zabaw na śniegu. Wszyscy zachwycali się zimową aurą tej wiosny!
- 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21.
- Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Werblini pragnie przekazać słowa podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom, którzy wzięli udział w zbiórce darów dla uchodźców z Ukrainy.
- Klasa druga, wyposażona w lupy i aparaty, udała się na pieszą wycieczkę w celu szukania przyrodniczych znaków wiosny.
- W XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej, którego celem jest popularyzacja kaszubskieji i polskiej twórczości Ewy Warmowskiej w szerokim kręgu –w szczególności wśród dzieci i młodzieży z terenu województwa pomorskiego, wzięło udział 213 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły: Alicja Golla i Juliusz Kownatke z klasy II. Komisja konkursowa obradowała w stałym od lat składzie: Ewa Warmowska – autorka wierszy i
- Klasowe ostatki: tańce przy muzyce disco, wielozdaniowe wypowiedzi na temat stroju karnawałowego, turniej gry w kółko-krzyżyk, młynek, warcaby, turniej gry w kręgle.
- Rodzice, Uczniowie!
Zwracamy się do Was z prośbą.
Macie wspaniałe, wielkie Serca, o czym nie raz się przekonaliśmy.
POMÓŻMY UKRAIŃCOM!
Nasza szkoła rozpoczyna zbiórkę:
- Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
- Ciężko pracujemy nad dostarczeniem ci najnowszych informacji o szkole. Wybierz sekcję Aktualności aby wyświetlić szczegóły.
Święto Niepodległości
Braliśmy udział w obchodach 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podniosła uroczystość odbyła się w sąsiedniej Zdradzie.
5
Obchody 106. rocznicy odzyskania niepodległości
Oprócz marszu kl. 0-4 z flagami i balonami w barwach narodowych oraz skandowaniem: Polska biało - czerwoni była fotobudka, gra miejska, gazetka a także o godz. 11.11 - udział w akcji Szkoła do hymnu!
24
Przyroda jesienią
Konkurs plastyczny „Przyroda jesienią". Uczniowie kl. 0-5 zostali zaproszeni przez pracowników Błękitnej Szkoły we Władysławowie do udziału w konkursie plastycznym. Pracownicy zachęcili nas do obserwacji jesiennej przyrody i uwiecznienia jej na własnych, oryginalnych pracach plastycznych. Teraz czekamy na decyzje komisji konkursowej.
Góra Grosza
Serdecznie zapraszamy do udziału w Akcji Góra Grosza. Liczy się każdy grosz. Akcja trwa do 31.03.2025r. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Szkolne Koło Wolontariatu
Dzień z mitologią grecką
W zadaniu dzieci zorganizowały dzień tematyczny poświęcony mitologii greckiej, w którym uczniowie 5 klasy przebrali się za greckich bogów. Każdy uczeń wybrał jedną z postaci mitologicznych – takich jak Zeus, Atena, Afrodyta, Posejdona, Herę oraz Demeter – i przygotował kostium oraz atrybuty związane z wybraną postacią, np. piorun dla Zeusa, hełm i włócznię dla Ateny, czy trójząb Posejdona. Dzieci, oprócz przebrania, mogły przygotować krótkie opowieści o wybranym bogu – jego cechach charakterystycznych, przygodach oraz symbolach. W trakcie wydarzenia mogły też wystąpić na środku klasy i opowiedzieć o swojej postaci, aby podzielić się wiedzą z innymi uczniami. Dzięki temu zadaniu dzieci mogły lepiej poznać mitologię grecką w sposób interaktywny i kreatywny, a także poćwiczyć swoje umiejętności prezentacyjne i wystąpienia publiczne.
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Kl. 0 wyruszyła tego dnia na misję ratunkową w „krainie bajek”. Dzieci wykonały szereg zadań, aby pomóc bajkowym postaciom. Musiały odnaleźć i dopasować klucze do magicznych kłódek z takim samym kodem. Rozwiązać bajkowe memory, wypowiedzieć bajkowe zaklęcia oraz odtańczyć specjalny taniec.
Zawody
Szkoła Podstawowa w Werblini na XXVI Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Po zaciętych meczach, jeden wygrany i jeden przegrany mecz, dziewczyny zajęły miejsca 4-6. Chłopcy pokazali serce do walki, ale niestety po zaciętych meczach, jeden wygrany i dwa przegrane spotkania, zajęli ostatecznie miejsca 5-6. Gratulujemy!
Szkoła pamięta
Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta". To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Światowy Dzień Origami
Podczas lekcji matematyki uczniowie tworzyli z papieru różnorodne modele origami. Wystawę prac można podziwiać na szkolnej gazetce.
8
Kaszubska wycieczka do Gdyni
26 października 2024 r. uczniowie klas I-IV wybrali się w ramach lekcji języka kaszubskiego do Gdyńskiego Centrum Animacji, na warsztaty animacji poklatkowej, aby stać się twórcami filmów poklatkowych. Po przybyciu do Centrum Animacji uczniowie poznali Rodzinę Treflików i zobaczyli jak powstają bajki o Treflikach. Następnie udaliśmy się na ULICĘ BRYDŻOWĄ czyli do Muzeum Kart. Tam oglądaliśmy jedną z najbardziej różnorodnych w Europie kolekcję kart do gry i karcianów. Ulica Brydżowa prezentuje karty do gry, plakaty, pocztówki, obrazy, znaczki pocztowe oraz inne przedmioty połączone wspólnym karcianym motywem. Spacerując muzealną Ulicą Brydżową, zatrzymywaliśmy się w kilku typowo miejskich punktach: na Poczcie, w Muzeum Pocztówek, w Butiku z kartami zaprojektowanymi m.in. przez Christana Lacroix czy Diora, w Restauracji, w której rewersy kart zdobią np. specjały sushi. Minęliśmy Biuro Podr
Lekcja w kinie
Uczniowie kl.0 -III byli w Multikinie na lekcji: KOLOROWE EMOCJE CZYLI CO NAM W DUSZY GRA. Lekcja poruszała bardzo aktualny problem trudności w nazywaniu emocji i radzeniu sobie z nimi przez dzieci. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, że wszystkie emocje są potrzebne, nie ma emocji negatywnych i pozytywnych, tylko przyjemne i nieprzyjemne. Pokazano nam sposoby pozytywnego ich wyrażania. W trakcie lekcji był czas na aktywności dzieci - np. tupanie jako sposób wyrażania złości, taniec jako przejaw radości. Lekcja była ilustrowana przygotowanymi specjalnie grafikami oraz starannie dobranymi fragmentami filmowymi dla dzieci. Każdy otrzymał gadżet związany z tematyką lekcji- Dziennik emocji. Dzieci przez tydzień, dwa razy dziennie, będą mogły tam zaznaczać, jak się czują. Pomoże im to w zrozumieniu i nazywaniu własnych emocji. Po zajęciach obejrzeliśmy film pt.: LUIS I OBCY. Na koniec byli
„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem” (A. Camus)
W czwartek - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - królowały barwy jesieni.
13
Klub młodego przyrodnika
Uczestnicy Klubu młodego przyrodnika - dzięki rodzicom uczniów kl.IV, którzy zasponsorowali zakup cebulek krokusów i tulipanów-doskonalili się w rolach ogrodników. Z pasją i zaangażowaniem zdobywają szlify w dziedzinie ogrodnictwa. Bardzo dziękujemy.
Zajęcia plastyczne i oddechowe w kl. „0”
„Kap kap kap kap kap kap psotny deszczyk dzisiaj spadł” - zajęcia plastyczne i oddechowe w klasie „0”.
5
Jesienne dekoracje kl. czwartej
Klasa 4 na godzinie z wychowawcą robiła jesienne dynie do dekoracji klasy.
4
Dzień Krajobrazu
Świętujmy obchody Dnia Krajobrazu!
20 października już po raz ósmy będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. To nietypowe święto służy refleksji nad kondycją otaczającej nas przestrzeni, gdzie mieszkamy, uczymy się, pracujemy i wypoczywamy. Uświadamia potrzebę jej docenienia i ochrony jako naszego wspólnego dobra. W 2024 r. hasłem Dnia Krajobrazu jest „Uzdrawiając(y) Krajobraz". Hasło skłania do refleksji nad związkiem otaczających nas krajobrazów z naszym zdrowiem i samopoczuciem. Doświadczanie krajobrazu wzbogaca psychikę człowieka, pozwala zapomnieć o troskach codzienności i może stanowić źródło relaksu, a to wzmacnia pasję poznawczą i twórczą oraz radość życia.
Klub młodego przyrodnika
Uczestnicy Klubu młodego przyrodnika, dzięki p. A. Stodolnej, która zasponsorowała zakup cebulek żonkili - doskonalili się w rolach ogrodników. Z pasją i zaangażowaniem zdobywają szlify w dziedzinie ogrodnictwa. Czekamy na następne sadzonki i nasiona.
4
Dzień Edukacji Narodowej
14 października pięknie obchodziliśmy nasze święto. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku Pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Potrykus - Boyke, która mówiła o trudnej, ale jakże satysfakcjonującej pracy w szkole. Potem nastąpiły życzenia od Rady Rodziców, której przewodnicząca, Pani Katarzyna Dąbrowska wręczyła na ręce Pani Dyrektor gustowny upominek.
Pola Nadziei na Pomorzu
Nasze przygotowania do Finału Pól Nadziei na Pomorzu 2025 - Symbolem akcji jest żonkil - kwiat nadziei i zwiastun wiosny. Zasadziliśmy cebulki żonkili, które otrzymaliśmy od pracowników Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.
Wycieczka
Dnia 9 października odbyła się wycieczka na Mierzeję Wiślaną oraz do muzeum obozu koncentracyjnego Stutthof, na którą pojechały kl. siódma i ósma. Na początku uczniowie podziwiali Mierzeję, a także słuchali przewodnika, który o niej interesująco opowiadał. Następnie wszyscy udali się do muzeum Stutthof, po którym również zostali oprowadzeni przez dysponujących ogromną wiedzą przewodników. W drodze powrotnej zaplanowano przerwę na ciepły posiłek. Była to bardzo ciekawa wycieczka o aspekcie edukacyjnym, podczas której uczniowie mogli się też zintegrować z młodzieżą z innej szkoły.
Rada Rodziców, nr konta:
05 8348 0003 2103 0000 0769 0001
Godziny dzwonków
Czwartek 14.11.2024Tygodniowe menu
- Piątek13. 09.
- brak danych
- Sobota14. 09.
- Zamknięte
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 336017