Integracja uczniów na nocce kaszubskiej z warsztatami decoupage pod okiem pani Magdy Prena i pani Beaty Ziętarskiej.
Nocka kaszubska
- 17
Zawody sportowe
W dniu 15 listopada reprezentacja szkoły w Werblini w składzie Filip Chmura z kl. VII i Aleksander Kunc z kl. VIII, uczestniczyła w 26. Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. Nasza reprezentacja po zaciętych bojach niestety zajęła czwarte miejsce w grupie i nie dostała się do ścisłego finału. Za walkę serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
„Przyroda Jesienią"
Do Błękitnej Szkoły wpłynęło wiele pomysłowych i fantastycznych prac prezentujących jesień w Nadmorskim Parku Krajobrazowyn. Wybór zwycięskich rysunków był, jak przyznaje jury, dużą przyjemnością, chociaż nie było to takie proste zadanie. W kategorii kl. 0-I wyróżnienie otrzymała Zofia Goyke, w kategorii kl. II-III trzecie miejsce przyznano Milenie Hirth.
Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy!
Święto Niepodległości
Braliśmy udział w obchodach 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podniosła uroczystość odbyła się w sąsiedniej Zdradzie.
5
Obchody 106. rocznicy odzyskania niepodległości
Oprócz marszu kl. 0-4 z flagami i balonami w barwach narodowych oraz skandowaniem: Polska biało - czerwoni była fotobudka, gra miejska, gazetka a także o godz. 11.11 - udział w akcji Szkoła do hymnu!
24
Przyroda jesienią
Konkurs plastyczny „Przyroda jesienią". Uczniowie kl. 0-5 zostali zaproszeni przez pracowników Błękitnej Szkoły we Władysławowie do udziału w konkursie plastycznym. Pracownicy zachęcili nas do obserwacji jesiennej przyrody i uwiecznienia jej na własnych, oryginalnych pracach plastycznych. Teraz czekamy na decyzje komisji konkursowej.
1
Góra Grosza
Serdecznie zapraszamy do udziału w Akcji Góra Grosza. Liczy się każdy grosz. Akcja trwa do 31.03.2025r. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Szkolne Koło Wolontariatu
Dzień z mitologią grecką
W zadaniu dzieci zorganizowały dzień tematyczny poświęcony mitologii greckiej, w którym uczniowie 5 klasy przebrali się za greckich bogów. Każdy uczeń wybrał jedną z postaci mitologicznych – takich jak Zeus, Atena, Afrodyta, Posejdona, Herę oraz Demeter – i przygotował kostium oraz atrybuty związane z wybraną postacią, np. piorun dla Zeusa, hełm i włócznię dla Ateny, czy trójząb Posejdona. Dzieci, oprócz przebrania, mogły przygotować krótkie opowieści o wybranym bogu – jego cechach charakterystycznych, przygodach oraz symbolach. W trakcie wydarzenia mogły też wystąpić na środku klasy i opowiedzieć o swojej postaci, aby podzielić się wiedzą z innymi uczniami. Dzięki temu zadaniu dzieci mogły lepiej poznać mitologię grecką w sposób interaktywny i kreatywny, a także poćwiczyć swoje umiejętności prezentacyjne i wystąpienia publiczne.
11
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Kl. 0 wyruszyła tego dnia na misję ratunkową w „krainie bajek”. Dzieci wykonały szereg zadań, aby pomóc bajkowym postaciom. Musiały odnaleźć i dopasować klucze do magicznych kłódek z takim samym kodem. Rozwiązać bajkowe memory, wypowiedzieć bajkowe zaklęcia oraz odtańczyć specjalny taniec.
23
Zawody
Szkoła Podstawowa w Werblini na XXVI Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Po zaciętych meczach, jeden wygrany i jeden przegrany mecz, dziewczyny zajęły miejsca 4-6. Chłopcy pokazali serce do walki, ale niestety po zaciętych meczach, jeden wygrany i dwa przegrane spotkania, zajęli ostatecznie miejsca 5-6. Gratulujemy!
Szkoła pamięta
Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta". To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
2
Światowy Dzień Origami
Podczas lekcji matematyki uczniowie tworzyli z papieru różnorodne modele origami. Wystawę prac można podziwiać na szkolnej gazetce.
8
Kaszubska wycieczka do Gdyni
26 października 2024 r. uczniowie klas I-IV wybrali się w ramach lekcji języka kaszubskiego do Gdyńskiego Centrum Animacji, na warsztaty animacji poklatkowej, aby stać się twórcami filmów poklatkowych. Po przybyciu do Centrum Animacji uczniowie poznali Rodzinę Treflików i zobaczyli jak powstają bajki o Treflikach. Następnie udaliśmy się na ULICĘ BRYDŻOWĄ czyli do Muzeum Kart. Tam oglądaliśmy jedną z najbardziej różnorodnych w Europie kolekcję kart do gry i karcianów. Ulica Brydżowa prezentuje karty do gry, plakaty, pocztówki, obrazy, znaczki pocztowe oraz inne przedmioty połączone wspólnym karcianym motywem. Spacerując muzealną Ulicą Brydżową, zatrzymywaliśmy się w kilku typowo miejskich punktach: na Poczcie, w Muzeum Pocztówek, w Butiku z kartami zaprojektowanymi m.in. przez Christana Lacroix czy Diora, w Restauracji, w której rewersy kart zdobią np. specjały sushi. Minęliśmy Biuro Podróży, a także instytucje kultury. Po obu stronach ulicy mieszczą się sale tematyczne Muzeum Kart. Na kartach wypatrzeć można podobizny gwiazd sceny i ekranu portrety sławnych ludzi czy reprodukcje dzieł malarskich. Po zwiedzeniu Muzeum Kart i spacerze na ulicy Brydżowej, udaliśmy się do pracowni filmowej, aby stać się twórcami filmów poklatkowych. Tematem przewodnim naszych animacji był dom kaszubski i jego poszczególne pomieszczenia. Zostaliśmy podzieleni na grupy, które tworzyły animację. Nastąpiła burza mózgów: pomysł na scenkę - kreacja postaci - przygotowanie tła i rekwizytów z prostych materiałów plastycznych - aż wreszcie: zdjęcia realizowane za pomocą tabletu wyposażonego w aplikację do animacji poklatkowej. Tak powstawały krótkie filmiki przedstawiające chatę kaszubską. W czasie przerwy na posiłek, Pani Klaudia przygotowała dla nas premierę naszych filmików , które powstał na warsztatach animacji poklatkowej. Na koniec warsztatów obejrzeliśmy nasze filmiki. Wszyscy zadowoleni powróciliśmy do domu jako twórcy i reżyserzy filmów poklatkowych.
20
Lekcja w kinie
Uczniowie kl.0 -III byli w Multikinie na lekcji: KOLOROWE EMOCJE CZYLI CO NAM W DUSZY GRA. Lekcja poruszała bardzo aktualny problem trudności w nazywaniu emocji i radzeniu sobie z nimi przez dzieci. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, że wszystkie emocje są potrzebne, nie ma emocji negatywnych i pozytywnych, tylko przyjemne i nieprzyjemne. Pokazano nam sposoby pozytywnego ich wyrażania. W trakcie lekcji był czas na aktywności dzieci - np. tupanie jako sposób wyrażania złości, taniec jako przejaw radości. Lekcja była ilustrowana przygotowanymi specjalnie grafikami oraz starannie dobranymi fragmentami filmowymi dla dzieci. Każdy otrzymał gadżet związany z tematyką lekcji- Dziennik emocji. Dzieci przez tydzień, dwa razy dziennie, będą mogły tam zaznaczać, jak się czują. Pomoże im to w zrozumieniu i nazywaniu własnych emocji. Po zajęciach obejrzeliśmy film pt.: LUIS I OBCY. Na koniec byliśmy na duuużym placu zabaw!!!
23
„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem” (A. Camus)
W czwartek - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - królowały barwy jesieni.
13
Klub młodego przyrodnika
Uczestnicy Klubu młodego przyrodnika - dzięki rodzicom uczniów kl.IV, którzy zasponsorowali zakup cebulek krokusów i tulipanów-doskonalili się w rolach ogrodników. Z pasją i zaangażowaniem zdobywają szlify w dziedzinie ogrodnictwa. Bardzo dziękujemy.
Zajęcia plastyczne i oddechowe w kl. „0”
„Kap kap kap kap kap kap psotny deszczyk dzisiaj spadł” - zajęcia plastyczne i oddechowe w klasie „0”.
5
Jesienne dekoracje kl. czwartej
Klasa 4 na godzinie z wychowawcą robiła jesienne dynie do dekoracji klasy.
4
Dzień Krajobrazu
Świętujmy obchody Dnia Krajobrazu!
20 października już po raz ósmy będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. To nietypowe święto służy refleksji nad kondycją otaczającej nas przestrzeni, gdzie mieszkamy, uczymy się, pracujemy i wypoczywamy. Uświadamia potrzebę jej docenienia i ochrony jako naszego wspólnego dobra. W 2024 r. hasłem Dnia Krajobrazu jest „Uzdrawiając(y) Krajobraz". Hasło skłania do refleksji nad związkiem otaczających nas krajobrazów z naszym zdrowiem i samopoczuciem. Doświadczanie krajobrazu wzbogaca psychikę człowieka, pozwala zapomnieć o troskach codzienności i może stanowić źródło relaksu, a to wzmacnia pasję poznawczą i twórczą oraz radość życia.
Doceniajmy wartość otaczających nas krajobrazów w życiu codziennym.
2
Klub młodego przyrodnika
Uczestnicy Klubu młodego przyrodnika, dzięki p. A. Stodolnej, która zasponsorowała zakup cebulek żonkili - doskonalili się w rolach ogrodników. Z pasją i zaangażowaniem zdobywają szlify w dziedzinie ogrodnictwa. Czekamy na następne sadzonki i nasiona.
4
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie