• Warsztaty wielkanocne

• W programie zajęć: prelekcja o bursztynie, pokaz bursztynu i inkluzji, zajęcia plastyczne polegające na ozdabianiu bursztynami różnych przedmiotów wykonanych ze sklejki, twardego styropianu czy gipsu o tematyce wielkanocnej.

• Lekcja w kinie

• 22 lutego uczniowie kl. 0-3 byli uczestnikami Lekcji w kinie na temat: Czy dzieci są bezpieczne w sieci? Uczniowie podczas lekcji: przekonali się, że nie zawsze mamy pewność z kim rozmawiamy w sieci; zrozumieli, dlaczego nie warto zdradzać zbyt wielu informacji na swój temat w internecie; dowiedzieli się, jak działają plotki w sieci; odkryli, dlaczego darmowe aplikacje wcale nie są darmowe; nauczyli się dobrych manier w internecie. Potem obejrzeliśmy piękny film „Co gra w trawie?" Kolejnym punktem wyjazdu było odwiedzenie Biblioteki Publicznej w Rumi „Stacja Kultura''.

• Kosmiczny tydzień

• Klasa II wyruszyła w niesamowitą podroż - w Kosmos! Uczniowie stworzyli rakietę i „zwiedzali" wszystkie ciała niebieskie w Układzie Słonecznym. Poznali planety, Słońce, księżyce oraz dowiedzieli się, jak funkcjonuje wszechświat. Dowiedzieli się, jak wpływa na Ziemię jej ruch obiegowy i obrotowy. Stworzyli własne galaktyki. A wracając do domu, przybliżyli sobie postać Mikołaja Kopernika, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię (...)".

To była ciekawa przygoda! Mamy nadzieję, że udało się zaszczepić w młodych ludziach ciekawość i fascynację Kosmosem.

Na szkolnym holu można obejrzeć kosmiczną wystawę stworzoną przez uczniów klasy II.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Uczniowie kl. I zostali zgłoszeni do udziału w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach:na drodze,w domu,w szkole oraz w Internecie.

W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział ponad 3 miliony uczniów. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymali Dyplomy a szkoła- Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Gratulujemy wszystkim pierwszakom!

• Walentynki

• 14 lutego - walentynki  - to święto zakochanych, pozytywnych, szczęśliwych ludzi. W naszej szkole postanowiliśmy ubrać się tego dnia na czerwono,  kolor symbolizujący serce, miłość, uczucie. Ponadto wiele osób otrzymało przemiłe walentynki, kartki z wyznaniami sympatii.