Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta". To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Szkoła pamięta
- 2
Światowy Dzień Origami
Podczas lekcji matematyki uczniowie tworzyli z papieru różnorodne modele origami. Wystawę prac można podziwiać na szkolnej gazetce.
8
Kaszubska wycieczka do Gdyni
26 października 2024 r. uczniowie klas I-IV wybrali się w ramach lekcji języka kaszubskiego do Gdyńskiego Centrum Animacji, na warsztaty animacji poklatkowej, aby stać się twórcami filmów poklatkowych. Po przybyciu do Centrum Animacji uczniowie poznali Rodzinę Treflików i zobaczyli jak powstają bajki o Treflikach. Następnie udaliśmy się na ULICĘ BRYDŻOWĄ czyli do Muzeum Kart. Tam oglądaliśmy jedną z najbardziej różnorodnych w Europie kolekcję kart do gry i karcianów. Ulica Brydżowa prezentuje karty do gry, plakaty, pocztówki, obrazy, znaczki pocztowe oraz inne przedmioty połączone wspólnym karcianym motywem. Spacerując muzealną Ulicą Brydżową, zatrzymywaliśmy się w kilku typowo miejskich punktach: na Poczcie, w Muzeum Pocztówek, w Butiku z kartami zaprojektowanymi m.in. przez Christana Lacroix czy Diora, w Restauracji, w której rewersy kart zdobią np. specjały sushi. Minęliśmy Biuro Podróży, a także instytucje kultury. Po obu stronach ulicy mieszczą się sale tematyczne Muzeum Kart. Na kartach wypatrzeć można podobizny gwiazd sceny i ekranu portrety sławnych ludzi czy reprodukcje dzieł malarskich. Po zwiedzeniu Muzeum Kart i spacerze na ulicy Brydżowej, udaliśmy się do pracowni filmowej, aby stać się twórcami filmów poklatkowych. Tematem przewodnim naszych animacji był dom kaszubski i jego poszczególne pomieszczenia. Zostaliśmy podzieleni na grupy, które tworzyły animację. Nastąpiła burza mózgów: pomysł na scenkę - kreacja postaci - przygotowanie tła i rekwizytów z prostych materiałów plastycznych - aż wreszcie: zdjęcia realizowane za pomocą tabletu wyposażonego w aplikację do animacji poklatkowej. Tak powstawały krótkie filmiki przedstawiające chatę kaszubską. W czasie przerwy na posiłek, Pani Klaudia przygotowała dla nas premierę naszych filmików , które powstał na warsztatach animacji poklatkowej. Na koniec warsztatów obejrzeliśmy nasze filmiki. Wszyscy zadowoleni powróciliśmy do domu jako twórcy i reżyserzy filmów poklatkowych.
20
Lekcja w kinie
Uczniowie kl.0 -III byli w Multikinie na lekcji: KOLOROWE EMOCJE CZYLI CO NAM W DUSZY GRA. Lekcja poruszała bardzo aktualny problem trudności w nazywaniu emocji i radzeniu sobie z nimi przez dzieci. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, że wszystkie emocje są potrzebne, nie ma emocji negatywnych i pozytywnych, tylko przyjemne i nieprzyjemne. Pokazano nam sposoby pozytywnego ich wyrażania. W trakcie lekcji był czas na aktywności dzieci - np. tupanie jako sposób wyrażania złości, taniec jako przejaw radości. Lekcja była ilustrowana przygotowanymi specjalnie grafikami oraz starannie dobranymi fragmentami filmowymi dla dzieci. Każdy otrzymał gadżet związany z tematyką lekcji- Dziennik emocji. Dzieci przez tydzień, dwa razy dziennie, będą mogły tam zaznaczać, jak się czują. Pomoże im to w zrozumieniu i nazywaniu własnych emocji. Po zajęciach obejrzeliśmy film pt.: LUIS I OBCY. Na koniec byliśmy na duuużym placu zabaw!!!
23
„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem” (A. Camus)
W czwartek - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - królowały barwy jesieni.
13
Klub młodego przyrodnika
Uczestnicy Klubu młodego przyrodnika - dzięki rodzicom uczniów kl.IV, którzy zasponsorowali zakup cebulek krokusów i tulipanów-doskonalili się w rolach ogrodników. Z pasją i zaangażowaniem zdobywają szlify w dziedzinie ogrodnictwa. Bardzo dziękujemy.
Zajęcia plastyczne i oddechowe w kl. „0”
„Kap kap kap kap kap kap psotny deszczyk dzisiaj spadł” - zajęcia plastyczne i oddechowe w klasie „0”.
5
Jesienne dekoracje kl. czwartej
Klasa 4 na godzinie z wychowawcą robiła jesienne dynie do dekoracji klasy.
4
Dzień Krajobrazu
Świętujmy obchody Dnia Krajobrazu!
20 października już po raz ósmy będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. To nietypowe święto służy refleksji nad kondycją otaczającej nas przestrzeni, gdzie mieszkamy, uczymy się, pracujemy i wypoczywamy. Uświadamia potrzebę jej docenienia i ochrony jako naszego wspólnego dobra. W 2024 r. hasłem Dnia Krajobrazu jest „Uzdrawiając(y) Krajobraz". Hasło skłania do refleksji nad związkiem otaczających nas krajobrazów z naszym zdrowiem i samopoczuciem. Doświadczanie krajobrazu wzbogaca psychikę człowieka, pozwala zapomnieć o troskach codzienności i może stanowić źródło relaksu, a to wzmacnia pasję poznawczą i twórczą oraz radość życia.
Doceniajmy wartość otaczających nas krajobrazów w życiu codziennym.
2
Klub młodego przyrodnika
Uczestnicy Klubu młodego przyrodnika, dzięki p. A. Stodolnej, która zasponsorowała zakup cebulek żonkili - doskonalili się w rolach ogrodników. Z pasją i zaangażowaniem zdobywają szlify w dziedzinie ogrodnictwa. Czekamy na następne sadzonki i nasiona.
4
Dzień Edukacji Narodowej
14 października pięknie obchodziliśmy nasze święto. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku Pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Potrykus - Boyke, która mówiła o trudnej, ale jakże satysfakcjonującej pracy w szkole. Potem nastąpiły życzenia od Rady Rodziców, której przewodnicząca, Pani Katarzyna Dąbrowska wręczyła na ręce Pani Dyrektor gustowny upominek.
24
Pola Nadziei na Pomorzu
Nasze przygotowania do Finału Pól Nadziei na Pomorzu 2025 - Symbolem akcji jest żonkil - kwiat nadziei i zwiastun wiosny. Zasadziliśmy cebulki żonkili, które otrzymaliśmy od pracowników Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.
Wycieczka
Dnia 9 października odbyła się wycieczka na Mierzeję Wiślaną oraz do muzeum obozu koncentracyjnego Stutthof, na którą pojechały kl. siódma i ósma. Na początku uczniowie podziwiali Mierzeję, a także słuchali przewodnika, który o niej interesująco opowiadał. Następnie wszyscy udali się do muzeum Stutthof, po którym również zostali oprowadzeni przez dysponujących ogromną wiedzą przewodników. W drodze powrotnej zaplanowano przerwę na ciepły posiłek. Była to bardzo ciekawa wycieczka o aspekcie edukacyjnym, podczas której uczniowie mogli się też zintegrować z młodzieżą z innej szkoły.
15
Akademia Programistów - Roboty Segregują Odpady
10 października odbyły się warsztaty, w trakcie których zaprezentowano uczniom roboty Photon. Następnie animator rozmawiał z dziećmi, jak prawidłowo segregować odpady. Potem programowano roboty tak, aby zebrały z mapy miasta poszczególne odpady i zawiozły je do odpowiednich pojemników.
1
Dzień Drzewa
Dziś Dzień Drzewa. W czasie przerwy mogliśmy zapoznać się z argumentami/zaletami drzew! Sadźmy drzewa! Przytulajmy się do drzewa!
Standardy Ochrony Małoletnich
W naszej szkole dbamy o Twoje bezpieczeństwo. Uczymy, co to znaczy być dobrym człowiekiem. Wszyscy nauczyciele są zawsze gotowi, by wysłuchać i pomóc.
1
Wyjazd do Piaśnicy i Mechowa
W poniedziałek, dzień po corocznych uroczystościach patriotyczno - religijnych, celem uczczenia pamięci pomordowanych w latach 1939 - 1940 w 84. rocznicę zbrodni dokonanej przez Niemców, byliśmy w Piaśnicy nazywanej „kaszubską Golgotą”. Byliśmy również na cmentarzu parafialnym w Mechowie, by oddać hołd i zapalić światełko pamięci patronowi szkoły - Janowi Drzeżdżonowi.
29
Zawody
Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Drzeżdżona w Werblini na Jesiennych Mistrzostwach Ziemi Puckiej Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych. Niestety bez indywidualnych sukcesów, ale za to reprezentacja dała z siebie 100 % .
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 2 października 2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw nastąpiła prezentacja pomysłów kandydatów. Po przemowach zostały rozdane karty do głosowania, głosy oddały klasy 3 - 8. Nastepnie komisja przeliczyła punkty. Pierwsze miejsce zajął Norbert Goyke, drugie Nadia Kunz, trzecie Martyna Bizewska. Gratulujemy i życzymy realizacji pomysłów.
10
Klub młodego przyrodnika
Dziś uczestnicy Klubu młodego przyrodnika, który powstał w związku z projektem unijnym ,, Naukowy zawrót głowy'' w szkołach podstawowych w Gminie Puck- dzięki rodzicom kl.V, którzy zasponsorowali zakup cebulek żonkili- wcielili się w role ogrodników. Dla niektórych były to pierwsze doświadczenia z dziedziny ogrodnictwa. Czekamy na następne sadzonki i nasiona.
3
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie