• Konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

• W Niedzielę Palmową, zaniesiemy do Kościoła palmy, aby poświęcić je na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie i wykonali piękne prace.

Ich inwencja była ogromna. Z różnorodnych i ciekawych materiałów wykonali przepiękne palmy, od których trudno było oderwać wzrok, a jeszcze trudniej je ocenić.

Po tajnym głosowaniu nagrodzono niektóre prace.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

• Góra grosza

• Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej w Werblini wzięła udział w zbiórce Góry Grosza. Zbiórka trwała od 1 listopada do końca lutego. Uczniowie uzbierali 4546 monet co dało kwotę 104 złote 26 groszy. Szczególne podziękowania kieruję do uczennic klasy 8 za pomoc w liczeniu monet.

Szkolny koordynator: Anna Kownatke

• I Wojewodzki Konkurs Plastycznny- Zaślubiny Polski Morzem

• I WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "ZAŚLUBINY POLSKI Z MORZEM"

Uczennica klasy II Natalia Kreft otrzymała wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. " Zaślubiny Polski z morzem". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku.

Gratulujemy!!!

• Międzynarodowy Dzień Wody

• 22 marca jest Światowym Dniem Wody. Z tej okazji uczniowie klas 0-III spotkali się na wspólnej lekcji, na której dowiedzieli się, jakie są stany skupienia wody, jaki jest obieg wody w przyrodzie, jakie są powiedzenia związane z wodą, dlaczego wodę trzeba oszczędzać, ile jej tak naprawdę jest na kuli ziemskiej i w organizmie człowieka, ile zużywamy wody w ciągu dnia... ojjjj tych informacji było tyle, że komórki pamięci działały pełną parą (oczywiście wodną ;) ). Na koniec to, co tygryski lubią najbardziej, czyli eksperymenty! Co tonie a co pływa? Jak zrobić deszcz z magicznej kuli? Było przewodniaście! 😂🛀🤽‍♀️🏊‍♀️💦💦💦

• Dzień kolorowej skarpetki

• 21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki. Skąd taka data?

Data 21 marca nie jest przypadkowa - nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary. Jak przypomina na swojej stronie Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nawiązują do "niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby zmagające się z zespołem Downa"

Celem święta jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, zwiększanie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i promowanie praw tych osób, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrowanie się z nimi.

• Klasa 2, perkusyjne zajęcia muzyczne

• Dziś uczniowie z klasy mieli okazję zagrać na instrumentach perkusyjnych. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i radośni. Najwięcej że mogli sami zagrać własne rytmy 🎼🎵🎶🎵🎶😀😀

• Zwierzaki-Słodziaki

• Ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI”

Uczniowie klasy II i III wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI” w kategorii klas I-III.

Celem konkursu jest propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowania przyrodą i jej obserwacją, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki, pobudzanie wyobraźni plastycznej, promocja talentów i umiejętności, prezentacja twórczości dzieci i młodzieży. Tematem prac plastycznych  były zwierzęta przedstawione w różnych sytuacjach i miejscach. Obiektami mogły być zwierzęta w środowisku naturalnym, a także zwierzęta hodowlane i domowe.  Oto prace naszych uczniów, które zakwalifikowały się do konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

• Świąteczna zbiórka dla "Ciapkowa"

• Pragniemy włączyć się do akcji Komitetu Społecznego,, Pozytywne Pomorze' 'organizatora zbiórki  na rzecz Schroniska dla Bezdomnych  Zwierząt ,,Ciapkowo'' w Gdyni. Wszyscy możemy zostać Ambasadorami Dobra dla Zwierząt. Zapraszamy do akcji!