Dziś uczniowie z klasy mieli okazję zagrać na instrumentach perkusyjnych. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i radośni. Najwięcej że mogli sami zagrać własne rytmy 🎼🎵🎶🎵🎶😀😀
Klasa 2, perkusyjne zajęcia muzyczne
- 6
Zwierzaki-Słodziaki
- 6
Ogólnopolski konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI”
Uczniowie klasy II i III wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „ZWIERZAKI-SŁODZIAKI” w kategorii klas I-III.
Celem konkursu jest propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowania przyrodą i jej obserwacją, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki, pobudzanie wyobraźni plastycznej, promocja talentów i umiejętności, prezentacja twórczości dzieci i młodzieży. Tematem prac plastycznych były zwierzęta przedstawione w różnych sytuacjach i miejscach. Obiektami mogły być zwierzęta w środowisku naturalnym, a także zwierzęta hodowlane i domowe. Oto prace naszych uczniów, które zakwalifikowały się do konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Dzień bez plecaka
- 26
II Międzynarodowy Konkurs Historyczny "Śladami Polski- skąd nasz Ród"
II MIĘDZYNARODOWY KONKURS HISTORYCZNY "ŚLADAMI HISTORII POLSKI - SKĄD NASZ RÓD" : Oto prace konkursowe naszych uzdolnionych uczniów 👏😄👏 😃 Ogłoszenie wyników niebawem, 29 maja br. na stronie www.komitet-pamieci-pileckiego.com
W konkursie udział biorą:Łucja Olejniczak z kl.0 oraz Damian Olejniczak z kl.0
Pokaz mody, pierwszy dzień wiosny
Dzień Kobiet w kl.3
Dzień Kobiet w kl.2
- 5
Czy naprawdę słońce jest potrzebne do życia roślin?
- 3
Czy naprawdę słońce jest potrzebne do życia roślin? Doświadczenia klasy I.
Świąteczna zbiórka dla "Ciapkowa"
Pragniemy włączyć się do akcji Komitetu Społecznego,, Pozytywne Pomorze' 'organizatora zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ,,Ciapkowo'' w Gdyni. Wszyscy możemy zostać Ambasadorami Dobra dla Zwierząt. Zapraszamy do akcji!
Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3
- 30
Szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3.
20 lutego odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego poezji polskiej. Jury w składzie Pani Dyrektor Aleksandra Potrykus- Boyke oraz Pani Ala Orłowska, wybrało dwoje zwycięzców oraz przyznało trzy wyróżnienia:
Zwycięzcy: Kamila Rąpca kl. IIKacper Kownatke kl. I
Wyróżnienia:Alicja Golla kl. IIIKaja Obczyńska kl. IIIgnacy Krzyżon kl. I
Zwycięzcy będą reprezentować szkołę na etapie gminnym konkursu. Serdecznie dziękujemy Dzieciom za przygotowanie i zaangażowanie :)
Szkolny konkurs recytatorski klas 4-8
- 25
21 lutego odbył się konkurs, mający na celu stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji, popularyzację polskiej literatury pięknej, a także kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej.
Jury, w składzie: p. Aleksandra Potrykus-Boyke, p. Alicja Kowalska-Hoeft oraz p. Monika Szulc, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce– Klaudia Kuchnowska z kl. VI,
II miejsce– Antonina Śliwińska, kl. IV,
wyróżnienie– Zuzanna Goyke,
wyróżnienie– Natalia Darul.
Gratulujemy wspaniałych występów i odwagi wszystkim uczestnikom, natomiast laureatkom życzymy powodzenia w kolejnym– gminnym– etapie konkursu.
Klasa 3 żegna karnawał
Pomóż małym fokom
Zbiórkę można wesprzeć na dwa sposoby:
- numer konta 97 2490 0005 0000 4600 5986 9214
konieczne jest wpisanie w tytule- Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego
- https//www.ratujemyzwierzaki.pl/pomocfokom.
menu 20.02-24.02
Pippi
- 27
17 lutego, Uczniowie klas 0-3 wybrali się do Sali Koncertowej Portu Gdynia na spektakl teatralny "Pippi". Scenariusz inspirowany był tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty - Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało :)
Uczniowie kl.1 promują zdrowy styl życia
- 3
Zdrowy styl życia według Uczniów kl.1
Spektakl "Legendy Słowian"
- 11
Spektakl „Legendy Słowian”
14 lutego uczniowie klas IV, V, VI przenieśli się do magicznego świata, mającego swoje korzenie w Polsce sprzed chrześcijaństwa. Uczniowie mieli okazję poznać świat, w którym odpowiedź na trudne pytania dotyczące pochodzenia, sensu ludzkiego istnienia odnaleźć można było w podaniach czy legendach. Aktorzy swą dynamiczną i barwną grą przenieśli młodych widzów w te czasy, kiedy Perun zakochał się w Juracie, gdy Piast Kołodziej starał się jak najlepiej wychować swojego syna, gdzie Popiel i jego równie okrutna żona uciekali przed tysiącami myszy. Czasy, w których świat ludzi i bogów przeplatały się i wzajemnie na siebie oddziaływały.
Spektakl stanowił nie tylko ciekawy materiał fabularny, pobudzający wyobraźnię i wzbogacający wrażliwość młodego odbiorcy, ale przede wszystkim to źródło wiedzy o przodkach, ślad naszej historii i pięknej tradycji. To bardzo istotny element kultury, o którą przecież powinniśmy dbać i przekazywać następnym pokoleniom, aby zachować naszą narodową tożsamość.Justyna Romaldowska
Pamiętamy o ptakach zimą
- 11
Dokarmianie ptaków zimą jest niezwykle ważne. Choć prawdziwie śnieżna i mroźna zima jeszcze nie nadeszła, to i tak uczniowie klasy II zainteresowali się bardzo ważnym tematem, jakim jest dokarmianie ptaków zimą. Dlatego 6 lutego 2023 r. kolejny raz całą gromadą ruszyli by porozwieszać na drzewach wokół szkoły pokarm dla zimujących w Polsce ptaków.
Zawieszali na drzewach specjalne kule z pokarmem dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy, a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Zima to bardzo trudny czas dla ptaków. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków bez naszej pomocy. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie.
Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.
Walentynki w naszej szkole
- 32
13 lutego, celebrowaliśmy Dzień Zakochanych i Kochających się, czyli Walentynki 🥰❤❤❤ Była poczta walentynkowa, wspólne muzyczne przerwy i oczywiście ogroooom czerwieni 😍
Zbiórka włóczki i materiałów bawełnianych
Zbiórka włóczki i materiałów bawełnianych.
W lutym i marcu zachęcamy do włączenia się w zbiórkę włóczki i materiałów bawełnianych dla Fundacji Tęczowy Kocyk.
Fundacja Tęczowy Kocyk niesie pomoc rodzicom, którym nagle wali się świat – tracą dziecko.
Fundacja zajmuje się szyciem i dzierganiem rożków, czapeczek, szatek oraz kołysek dla dzieci z poronień, przedwcześnie urodzonych, z wadami letalnymi i hiperwcześniaków.
Nie można kupić w sklepie tak małych ubranek, aby godnie pochować swoje dziecko, dlatego też fundacja pomaga rodzicom, by w tych najtrudniejszych dla nich chwilach mieli o to jedno zmartwienie mniej.
Dostają kołyskę, rożek, szatkę, by móc otulić swoje maleństwo przed jego ostatnią podróżą. W skład zestawu wchodzą: rożek, czapeczka, a także elementy symbliczne takie jak motylek, który jest symbolem dziecka utraconego, niezapominajka, która jest znakiem pamięci rodzica o dziecku, jak również krótki wierszyk – kilka słów dla rodziców od ich maleństwa by wiedzieli, że ono jest i zawsze będzie w ich sercach.
Liczymy na Was.
Beata Ziętarska
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie