Jak najlepiej się czegoś nauczyć?
Pewnie, że najlepiej na własnej skórze :)
Uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się od swojej wychowawczyni- pani Martyny Stefanowskiej, jakie są trzy stany skupienia wody, a także jak woda krąży w przyrodzie.
Jak najlepiej się czegoś nauczyć?
Pewnie, że najlepiej na własnej skórze :)
Uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się od swojej wychowawczyni- pani Martyny Stefanowskiej, jakie są trzy stany skupienia wody, a także jak woda krąży w przyrodzie.
Naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Na ich twarzach widać było wielkie zadowolenie. Mikołaj obdarował wszytkich słodkimi upominkami
Uczniowie klasy II w czwartek przygotowywali ozdoby na szkolną choinkę. Dekorowali pachnące pierniczki, które już zawiesili na naszej pięknej choince i ozdabiali metodą decoupage bombki w elementy kaszubskiego haftu, które również ozdobią szkolną choinkę.
Eliminacje powiatowe IX Regionalnego Kònkùrsu Dlô Czëtińców „Méster Bëlnego Czëtaniô” 2 grudnia 2022 r. w Bibliotece Pubicznej im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku odbyły się eliminacje powiatowe IX Regionalnego Kònkùrsu Dlô Czëtińców „Méster Bëlnego Czëtaniô”. W tegorocznej edycji udział wzięło 43 uczestników z Powiatu Puckiego. Uczestników oceniała trzyosobowa komisja konkursowa, w skład której weszli: Roman Drzeżdżon -przewodniczący, Jadwiga Smarzyńska i Agata Grenwald. Naszą szkołę godnie reprezentował w kategorii klas I-II Kacper Kownatke z klasy I, który został wyróżniony w swojej kategorii.Brawo Kacper, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! Gratulacje!
Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. 2 grudnia 2020 r. wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły pięknie ubrali choinkę, na której szpic osobiscie założyła pani Dyrektor. W szkole zapanował świąteczny nastrój. Bożonarodzeniowe drzewko jest ozdobą szkolnego korytarza. To znak... coraz bliżej święta, coraz bliżej święta.
Tegoroczne Andrzejki Uczniowie klas 0-3 spędzili w Croco- Roco :) były warsztaty wykonywania świeczników, wróżby andrzejkowe, liczne gry i zabawy no i caaaaałaaaa sala zabaw dla nas 😘
W piątek 25.11.2022 r. Samorząd Uczniowski wraz z innymi uczniami zorganizowali "Dyskotekę Andrzejkową" dla klas 4-8. Były wróżby, konkursy i tańce.
28 listopada odbyło się pasowanie Uczniów klasy pierwszej na Czytelników Biblioteki szkolnej. Dzieci, aby odnaleźć skarb, musiały wykazać się wiedzą o baśniach i rozwiązać szereg zagadek. Skarbem okazała się wielka skrzynia z książkami! Każdy dostał własną książkę i podpisał kartę biblioteczną. Dzieci wiedziały, czym jest biblioteka i jak należy się w niej zachowywać, więc panie Ania i Martyna zgodnie stwierdziły, że pierwszoklasiści zasługują na miano Czytelników. Odbyło się uroczyste przyrzeczenie i pasowanie. Mamy nadzieję, że uczniowie będą często zaglądać do biblioteki :)
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się koncert połączony z edukacją muzyczną dla wszystkich uczniów. 🎼🎶. Zapoznaliśmy się z takim instrumentem jak akordeon, dowiedzieliśmy się do jakiego gatunku instrumentów należy oraz jak jest zbudowany, a dzięki swojemu brzmieniu ma niesamowity potencjał twórczy. Zaś największą radość uczniom sprawiło słuchanie oraz śpiewanie piosenek do znanych i popularnych przebojów.
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy
Dzień z pluszowym misiem także na zajęciach wychowania fizycznego
Czas na szkolnych lekcjach jest ograniczony, a program wypełniony po brzegi.
Nieobecność na kilku lekcjach może dodatkowo pogorszyć sytuację. Dlatego warto czasami skorzystać z pozaszkolnego wsparcia w edukacji. Szczególnie, jeżeli jest ono oferowane bezpłatnie, a do tego organizowane przez profesjonalistę- w tym przypadku przez egzaminatorkę OKE. W imieniu prowadzącej oraz serwisu Tutors.live zapraszamy na bezpłatny webinar:
Czego się spodziewać na egzaminie ósmoklasisty?
19 listopada o 19:00 świetna okazja, aby poznać odpowiedzi na pytania bezpośrednio od osoby pracującej przy egzaminach. Polecamy!
W piątek, 18 listopada, w klasie I obchodziliśmy Dzień Czerni. Postanowiliśmy trochę bardziej przyjrzeć się kolorowi czarnemu. Wszyscy przyszliśmy do szkoły ubrani na czarno. Wymienialiśmy czarne rzeczy i dowiedzieliśmy się, że w naturze czerń to po prostu brak światła widzialnego, odbijanego przez tę rzecz. Jedną z najciemniejszych, czarnych substancji występujących na ziemi jest smoła. Dowiedzieliśmy się również, że pierwsze aparaty fotograficzne wcale nie robiły kolorowych zdjęć, tylko czarno- białe. Każdy z nas taką fotografię dziś otrzymał od naszej pani. Musimy przyznać, że takie zdjęcia są magiczne 🙂 Chcieliśmy dziś odczarować czerń ze smutnych skojarzeń, czyli odczarNowaliśmy ją :) Poznaliśmy powiedzenie "czarno to widzę" i zagraliśmy w grę "Odczarnowidz to", w której każdy musiał poszukać pozytywnych stron smutnych sytuacji. Później, udaliśmy się do najczarniejszego miejsca w szkole i pobawiliśmy się czarnymi cieniami. Zrobiliśmy także eksperyment- rozszczepianie czerni. Malowaliśmy węglem, a później na czarne kartki dodaliśmy kropkowe kolory, tworząc niesamowite malowidło. Na szkolnym holu zawisła gazetka z pracami, zapraszamy do podziwiania :)
16 listopada gościliśmy w naszej szkole Teatr Małe Formy Teatralne. Sztuka, którą mieliśmy przyjemność obejrzeć zatytułowana była ,,Legenda o Białym Orle", która przeniosła nas w legendarne czasy początków Państwa Polskiego. 🦅🦅🦅
W poniedziałek, 25 października 2022r., nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
#przerwanaczytanie
W akcji wzięli udział uczniowie klas I-VIII, przedszkolaki i nauczyciele. Czytaliśmy na korytarzach oraz w salach lekcyjnych, książki, które uczniowie przynieśli z domu bądź wypożyczyli z szkolnej biblioteki.
Przerwę z książką spędziło w sumie 71 osób.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy!
WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE.
15.11.2022r w Puckim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości” – „Jak słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę” – Horacy – Znani i nieznani bohaterowie walk o niepodległość Polski i Fotograficznym „Miejsca Pamięci związane z Odrodzeniem Państwa Polskiego na Pomorzu Gdańskim z lat 1918-1922”.
Na konkurs wpłynęło prawie 300 prac. Wśród wyróżnionych prac znalazła się praca Kamili Rąpca z klasy II.
Kamila otrzymała wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym- w kategorii wiekowej klas I – III
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Powered by aSc EduPage