• Jesienne Biegi Przełajowe Ziemi Puckiej

• Jesienne Biegi Przełajowe Ziemi Puckiej.

Drużynowo zawodnicy "wybiegali" wysokie 9 miejsce.

Indywidualnie- Filip Chmura zajął 3 miejsce na dystansie 750m.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

• Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych

• W dniu dzisiejszym odbyły się Jesienne Indywidualne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Puckiego.

Najbliższej podium był nasz uczeń Kamil Chmura, który w biegu na 100m zajął zaszczytne IV miejsce.

Wiemy, że nasi reprezentanci dali z siebie wszystko!

Gratulujemy!!!

• Muzeum Ziemi Puckiej, język kaszubski, wycieczka

• W sobotę 24 września nasza szkoła w ramach nauki języka kaszubskiego wybrała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku. Na początku poznaliśmy dawne życie Kaszubów zaprezentowane w wspaniały sposób przez Panią Asię, a po zwiedzaniu czekały na nas warsztaty przygotowane przez Panią Kamilę.

Dzięki wycieczce poznaliśmy historię tego jak żyli nasi przodkowie.

• Talenciaki

• Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać naszą szkołę!

1. Zrób zakupy za min. 50 zł, w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc
            2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA
            3. Przekaż TALENCIAKA naszej szkole

Jak przekazać TALENCIAKA  naszej szkole?

Dwa sposoby:

• Wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole lub
            • Zeskanuj kod QR z TALENCIAKA

Placówki będą z kolei wymieniać TALENCIAKI na pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny.

Akcja trwa do 13 listopada.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji.

Z góry serdecznie dziękujemy.

• Dotknij, poczuj, zobacz

• Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią p. Martyną Stefanowską przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego- DOTKNIJ, POCZUJ, ZOBACZ.

W ramach tego projektu będą doświadczać i eksperymentować, poznawać świat chemii i fizyki, poszerzać własne horyzonty, działać sensorycznie, pobudzać własną kreatywność a przede wszystkim... dobrze się bawić!

Za nimi już eksperyment z cukierkami Skittles oraz z kolorową masą solną.

Będziemy bacznie obserwować ich dalsze działania!

• Akademia Filmowa klas 4-8

• Klasy 4,5,6 oraz 8 wzięły udział w zajęciach z cyklu Akademii Filmowej.

Film pt. "Wszyscy za jednego", poprzedzony został materiałem edukacyjnym nt. gatunków filmowych.

• 16 września- startuje „Sprzątanie świata”

Po raz 18. w Polsce rusza akcja „Sprzątanie świata”.

Akcja ma na celu zachęcenie do dbania o środowisko naturalne

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety?

Okazuje się że tak!

W piątek 16 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Sprzątaniu świata".

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Takie działania uświadamiają, że wyrzucone szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz powitanie pani dyrektor Aleksandry Potrykus-Boyke

• Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023, Uczniowie, Rodzice oraz Pracownicy przywitali nową Panią Dyrektor.

Wiemy, z jak dużą odpowiedzialnością i ogromem pracy łączy się pełnienie tego stanowiska. Życzymy Pani Dyrektor wielu sukcesów w pracy, stałego wsparcia od zawsze zaangażowanej i pomocnej kadry pedagogicznej oraz pracowników obsługi, tak aby nasza szkoła mogła kontynuować swoje wieloletnie już tradycje dobrego kształcenia i wychowania.

W imieniu całej społeczności składamy serdeczne gratulacje, życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie Pani życia.

1 września wszystkie „przyszłe” pierwszaki przybyły do szkoły wraz  z rodzicami oraz złożyły uroczyste  ślubowanie, które wprowadziło ich w poczet szkolnej społeczności.

Pani dyrektor Aleksandra Potrykus-Boyke miłymi słowami powitała najmłodsze dzieci oraz symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania na ucznia. Następnie wychowawczyni klasy- p. Martyna Stefanowska wręczyła swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy.

Ogromne podziękowania kierujemy do Zuzanny i Kamila z klasy ósmej, którzy poprowadzili uroczystość.

• Pożegnanie Pani Dyrektor Urszuli Mazajło

• W trakcie uroczystego zakończenia roku pożegnaliśmy Panią dyrektor Urszulę Mazajło.

Pani dyrektor przez wiele lat pokazywała nam, z jaką odpowiedzialnością należy kierować placówką, zawsze mając na uwadze dobro przede wszystkim dzieci, rodziców i pracowników. Starała się jak najlepiej, najrzetelniej przekazać nam wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania zadań spoczywających na placówce.

Życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia