Harmonogram uroczystości:
8.15 - msza w kaplicy w Werblini
9.00 - spotkanie na placu przed szkołą.
Harmonogram uroczystości:
8.15 - msza w kaplicy w Werblini
9.00 - spotkanie na placu przed szkołą.
Tegoroczny wynik akcji Góra Grosza to aż 15 kg monet. Gratulujacje i podziękowania dla uczestników!
18 czerwca uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do Pucka. Udali się na wystawę "Bursztyn Bałtycki. Dziedzictwo i nowoczesność". W ramach rekreacji odbyły się zajęcia na basenie. Jak widać, pogoda dopisała :)
10 czerwca uczniowie kl. VII i VIII wzięli udział w akcji edukacyjnej.
Kochani! Za udział naszej szkoły w konkursie ,,Lekcja Nieśmiecenia’’ organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia w ramach programu ,,Ekoedukacja’’ Fundacji Nasza Ziemia otrzymaliśmy Certyfikat. Czekamy na werdykt jury. Nagrodą rzeczową jest system do praktycznej nauki segregacji odpadów.
Szkolny koordynator
B. Myślisz
10 czerwca kl. VII i kl. VIII naszej szkoły bierze udział w akcji edukacyjnej: POZNAJEMY NASZĄ ZATOKĘ organizowanej przez Błękitną Szkołę we Władysławowie przy NPK
W programie:
- Rejs kutrem badawczym po Zatoce Puckiej, w czasie którego odbędzie się prelekcja na temat warunków przyrodniczych wód Zatoki oraz połów i analiza składu gatunkowego organizmów bentosowych (1,5 godz.)
- Warsztaty przyrodnicze nad brzegiem Zatoki Puckiej (1,5 godz.)
Organizatorzy proszą o zabranie odzieży chroniącej od deszczu, wiatru i założenie obuwia nadającego się do wyjścia w teren.
31 maja uczniowie kl. I-III oraz kl. IV kl. VI będą brali udział w zajęciach ekologicznych na temat: Ptaki Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Ornitolog z Błękitnej Szkoły we Władysławowie przy NPK opowie nam o przystosowaniu ptaków do życia w środowisku, pokaże ekwipunek ornitologa i zaprezentuje slajdy z rzadkimi gatunkami ptaków, będziemy też obserwować i rozpoznawać ptaki w terenie.
Uczniowie kl. I aktywnie włączyli się w promowanie akcji ,,Pola Nadziei na Pomorzu 2021”, której celem jest pozyskanie finansowego wsparcia na hospicyjną opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Podczas zajęć rozmawiali o idei wolontariatu i pracy wolontariuszy. Wiedząc, że znakiem rozpoznawczym akcji są żonkile-zrobili opaski z papierowych żonkili, wykonali plakaty o akcji i ruszyli na ulice wsi, by zmobilizować innych do zbiórki. Podczas wędrówki realizowali Polanadziejowy Challenge-żonkil w Werblini. Szukali tych pięknych, wiosennych kwiatów w przydomowych ogródkach i fotografowali je.
W 2022 r. egzaminy zewnętrzne zostaną przeprowadzone w większości na tych samych zasadach, jakie obowiązują w 2021 r.
W przypadku egzaminu ósmoklasisty w 2022 r. oznacza to, że:
Kochani! Organizator Konkursu „Lekcja Nieśmiecenia”- Fundacja Nasza Ziemia wraz ze Sponsorem podjęli decyzję o odwołaniu z dniem 20.04.2021 konkursu w dotychczasowej formule - na razie nie głosujemy. Czekamy do 7 maja 2021.
Szkolny koordynator
B. Myślisz
Kochani Uczniowie- Ziemianie !!!
Przed nami święto naszej planety- Dzień Ziemi ( 22 kwietnia ).
Jak dobrze nam mieszkać na Ziemi,
piękną przyrodą cieszyć się.
Będziemy bronić, strzec jej dzielnie.
Niech wszyscy do nas przyłączą się!
Hejże hej, hejże ha…
Ziemia piękno swoje ma,
bo kto wie, bo kto wie…
czy gdzieś jeszcze piękniej jest ?!
Czy pamiętacie motto ekologów: ,,Myśl globalnie, a działaj lokalnie?!’’
Przypomnijcie sobie, w jaki sposób każdy z nas może pomóc Ziemi codziennie ?!
Oto lista podstawowych, proekologicznych działań:
Zbieram surowce wtórne: alu-puszki, zakrętki, makulaturę.
Chodzę na zakupy z siatką wielokrotnego użytku, unikam ,,foliówek.’’
Nie marnuję wody: dozuję czyli biorę tyle, ile potrzebuję; solidnie zakręcam kran.
Zapobiegam powstawaniu odpadów, kupuję rzeczy naprawdę potrzebne i trwałe, naprawiam zepsute rzeczy.
Unikam rzeczy jednorazowego użytku. Kupuję produkty dobrej jakości, bo są trwałe. Unikam zbędnego opakowania, bo wiem, że opakowanie nie ma wpływu na jakość produktu.
Wyłączam zbędne światło, wyłączam urządzenia ze stanu czuwania, wyłączam urządzenia z kontaktu. Segreguję odpady. Nie śmiecę. Nie palę przedmiotów z tworzywa sztucznego i plastiku.
Szanuję zieleń: nie niszczę trawników, nie wypalam trawy.
Nie łamię gałęzi, nie zrywam kwiatów i liści.
Sadzę drzewa, krzewy i kwiaty.
Wyrzucam zużyte baterie do specjalnego pojemnika a ZSEE czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oddaję do sklepu, w którym kupuję nowy sprzęt.
Kupuję wyroby z recyklingu np. wyroby z makulatury- notesy, koperty, zeszyty, papier toaletowy.
Często korzystam z eko – środków transportu np. roweru, hulajnogi, rolek lub pieszych wędrówek.
Gdziekolwiek jesteście, chrońcie środowisko!
Koordynator szkolnych działań proekologicznych- B. Myślisz
Plakat.pdf
Aby pomóc Wam w podjęciu tegorocznego literackiego wyzwania, przygotowaliśmy garść porad, które pokażą Wam, co jest ważne w tworzeniu ciekawej, wciągającej relacji z wydarzeń – także tych wyobrażonych. Ale na dobrych radach nie poprzestaliśmy! Stworzyliśmy też jedno przykładowe opowiadanie o świecie jutra – bo czasami najlepiej jest spojrzeć na zadanie z praktycznej strony. Jesteśmy pewni, że po zapoznaniu się z tymi materiałami wszystko będzie dla Was jasne, a wyobraźnia zacznie pracować na najwyższych obrotach!
Szanowni Rodzice,
w wyniku postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022 informujemy, że wszyscy, którzy złożyli dokumentację rekrutacyjną zostali przyjęci.
Więcej informacji pod numerem telefonu 58 673-87-78
Powered by aSc EduPage