Wspaniale zaprezentowali się nasi sportowcy podczas pierwszej rundy Ligi Lekkoatletycznej.
Najwyższe, II miejsce zajął Kamil Koss w pchnięciu kulą.
Zawodników przygotował p. Krzysztof Mazur.
Wspaniale zaprezentowali się nasi sportowcy podczas pierwszej rundy Ligi Lekkoatletycznej.
Najwyższe, II miejsce zajął Kamil Koss w pchnięciu kulą.
Zawodników przygotował p. Krzysztof Mazur.
W naszej szkole na poczatku września odbyła się lekcja demokracji. Najpierw uczniowie w tajnym głosowaniu wybierali opiekuna Samorządu. Tę zaszczytną funkcję bedzie pełnić w roku szk. 2020/2021 p. Alicja Licał.
Następnie dokonano wyboru przewodniczącego, którym został Bartosz Sokołowski.
Później podczas zebrania trójek klasowych ustalono pełny skład Samorządu. Zastępcy Bartosza Sokołowskiego to Wiktoria Dolmierska oraz Dominik Kuchnowski. W trakcie spotkania ustalono ponadto plan pracy Samorządu na rok szkolny 2020/2021.
Trzeci weekend września 18 – 20. 09. 2020 r. to wielki finał sprzątania Polski. W tym roku już po raz 27. Fundacja Nasza Ziemia koordynowała największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska, która przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Tegoroczna akcja różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19 akcja miała formę stacjonarną a nie jak w latach ubiegłych formę akcji terenowej. Organizatorzy- poprzez udostępnione materiały, zachęcali nas do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. Mamy świadomość, że w dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Wszyscy mamy świadomość, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.
Organizator konkursu - Błękitna Szkoła we Władysławowie przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym - oddział Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych zaprasza uczniów klas V-VIII szkól podstawowych z powiatu puckiego do wykonania komiksu. Komiks powinien przedstawiać opowieść, która obrazuje działania na rzecz ochrony przyrody lub jakiekolwiek inne zdarzenie, którego osią fabuły jest przyroda, zwłaszcza Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiona historyjka może być inspirowana na przykład zdarzeniami z wakacji, być związana z obserwacjami przyrodniczymi w przydomowym ogródku, na codziennym spacerze, czy przypadkowym zdarzeniem w trakcie zabawy.
Komiks powinien posiadać tytuł i zawierać przyrodnicze przesłanie.
Uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych:
1. kategoria: klasy V-VI
2. kategoria: klasy VII-VIII
Ocenie będą podlegały:pomysłowość i oryginalność fabuły,rodzaj zawartego przesłania przyrodniczego,walor literacki,wartość artystyczna, estetyka wykonania, wkład pracy własnej.
Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez dostarczenie skanu lub zdjęcia wykonanej przez ucznia pracy na adres email: bsk@pomorskieparki.pl, zaopatrzonej w dane autora: szkoła-imię i nazwisko ucznia, klasa, imię, nazwisko i tel. nauczyciela koordynującego lub rodzica.
Do pracy należy załączyć skan podpisanej przez rodzica/opiekuna zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka - załącznik.
Komiks należy wykonać samodzielnie techniką rysunkową. Praca powinna mieć tytuł i może składać się z jednej lub kilku zamkniętych historii o tematyce przyrodniczej. Historyjka powinna być przedstawiona na jednej planszy. Maksymalny format pracy to A2. Praca musi być oryginalna i nie może naruszać praw autorskich innych twórców.Termin nadsyłania prac mija 30 października 2020 roku.Prace wykonane niezgodnie z regulaminem, nadesłane po terminie lub niepodpisane, nie będą oceniane. Każdego ucznia może reprezentować tylko jedna praca.
Szkolny koordynator konkursu: Barbara Myślisz
15 września br. rozpoczyna swoją działalność Telefon wsparcia dla mieszkańców gminy Puck.
Linia ma służyć osobom uzależnionym i współuzależnionym od alkoholu,doświadczającym przemocy w rodzinie, świadkom przemocy w rodzinie, doświadczającym aktów agresji i przemocy, opiekunomi i dzieciom borykającym się z problemami wynikającymi z kształcenia zdalnego (m. in. uzależnienia od internetu i urządzeń mobilnych, cyberprzemoc, depresja) jak również specjalistom zajmującym się zawodowo pracą dotyczącą uzależnień i przemocy w rodzinie.
Jest to anonimowa i bezpłatna pomoc telefoniczna.
Przy telefonie dyżury będą pełnić osoby wykwalifikowane (psychoterapeuci, terapeuci, specjaliści od uzależnień).
886 280 803
– poniedziałek i środa od 17:00 do 19:00
sobota od 15:00 do 17:00
886 280 806
– wtorek i czwartek od 17:00 do 19:00
niedziela od 15:00 do 17:00
Informujemy, że jak co roku można ubiegać się o stypendium szkolne, które przyznawane jest na cały rok szkolny 2020/2021 i zasiłek szkolny w wyjątkowych sytuacjach. Warunkiem otrzymania stypendium przez uczniów klas I – VIII jest złożenie wniosek o stypendium wraz z załącznikami (zaświadczenie o dochodach, zasiłku rodzinnym, o dochodach z pracy dorywczej, o bezrobociu z Urzędu Pracy za miesiąc sierpień 2020 r.) do dnia 10 września 2020 r. w sekretariacie szkoły (codziennie w godz. 8.00 – 14.00).
Kryterium dochodowe na stypendium szkolne wynosi 528 zł netto na jednego członka rodziny. Zasady ubiegania się o stypendium i formularze wniosków na stypendium i zasiłek /w załączniku/. Dokumenty również można pobrać ze strony internetowej.
wniosek_rok_szkolny_2020.docx
Pierwszego września spotkaliśmy się na placu przed szkołą, aby zainaugurować nowy rok szkolny 2020/2021.
P. Barbara Myślisz, wychowawca kl. I, dokonała wraz z p. Dyrektor uroczystego pasowania na ucznia.
W dniach 25 i 26 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Z pewnością wszyscy na długo zapamiętamy to wydarzenie.
Nagraj film, stwórz stylizację lub napisz scenariusz w ramach tegorocznej edycji projektu „Młodzi Dla Historii”! Minister Edukacji Narodowej objął wydarzenie patronatem honorowym. Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca br. Zapraszamy do udziału!
W ramach projektu przeprowadzone zostaną trzy konkursy: filmowy, stylizacyjny i scenariuszowy. Zgłaszane filmy powinny poruszać tematykę najnowszej historii Polski i nie przekraczać 20 minut.
Stylizacje, rozumiane jako ubiór, makijaż oraz fryzura, mają prezentować modę lat 1939-1956. Natomiast scenariusz, napisany w języku polskim, powinien liczyć od 10 do 25 stron A4.
Projektowi #MDH przyświeca idea zaciekawienia młodego pokolenia historią Polski, jej bohaterów, drogą, która powiodła nas ku wolności. Tworząc swoje autorskie projekty, młodzi ludzie angażują się w proces poznawania i upamiętniania ich losów.
Konkursom każdego roku towarzyszą warsztaty z profesjonalistami – tegoroczne warsztaty ze względu na sytuację epidemiologiczną przeprowadzone zostaną on-line.
Podczas poprzednich edycji #MDH młodzież współtworzyła również widowiska plenerowe, brała udział w koncertach rocka czy jazzu, a dzięki temu iż projekt towarzyszy Festiwalowi NNW, uczestniczyła także w spotkaniach z wybitnymi historykami, świadkami historii oraz twórcami z kraju i zagranicy.
W tym roku do Gdyni zaproszeni zostaną wyłącznie laureaci konkursów, a pozostali uczestnicy #MDH będą mogli śledzić wydarzenia festiwalowe dzięki transmisji on-line.
Aby wziąć udział w konkursach należy wypełnić formularz zgłoszenia online dostępny na www.festiwalnnw.pl i przesłać swój projekt (film, stylizację, scenariusz) do 31 lipca 2020 r.
Wyniki konkursów zostaną umieszone na stronie Festiwalu do dnia 25.08.2020 roku. Laureaci zostaną zaproszeni na Festiwal Filmowy NNW, organizowany we wrześniu w Gdyni.
Szczegółowe informacje zawarte zostały w regulaminie, który jest dostępny pod adresem: https://festiwalnnw.pl/konkursy-mdh/.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Scena Kultury.
Poniżej znajdują się terminy wydrukowane na stronie tytułowej arkuszy egzaminacyjnych oraz terminy, w których egzamin z każdego przedmiotu zostanie faktycznie przeprowadzony.
Termin egzaminu:
język polski
21 kwietnia 2020 r. - 16 czerwca 2020 r. (wtorek)
matematyka
22 kwietnia 2020 r. - 17 czerwca 2020 r. (środa)
języki obce nowożytne
23 kwietnia 2020 r. - 18 czerwca 2020 r. (czwartek)
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca br.
Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.
17 czerwca br., w godz. 11:00-12:20 Ministerstwo Klimatu organizuje wydarzenie on-line „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”. Warsztaty nawiązują do Światowego Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą i są kontynuacją projektu „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. W programie wydarzenia znalazły się m.in. dyskusje i rozmowy z ekspertami. Serdecznie zapraszamy uczniów oraz nauczycieli do udziału w wydarzeniu!
Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy 17 czerwca br. o godz. 11:00 wejść na stronę www.dzienwmk.pl. Warsztaty można oglądać bez konieczności logowania.
„Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu” to inicjatywa skierowana do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, a także ich nauczycieli. Młodzi ludzie mogą wziąć również udział w interaktywnym quizie z nagrodami.
Więcej o informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/dzien-o-suszy-i-retencji-w-ministerstwie-klimatu--warsztaty-on-line.
Szczegółowy program wydarzenia:
Wejdź do gry, poznaj lekury i zgarnij atrakcyjne nagrody!
http://lektury.akademiamlodziezowa.pl/
Ogólnopolski konkurs „LEKTURTIKON” organizowany jest przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne promowanie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych, jaką jest internetowa gra wykorzystująca nowoczesne technologie.
Aby to zrobić klikasz "Zarejestruj się" w menu głównym.
Aby to zrobić musisz podać email i hasło uzyskane przy rejestracji.
Każdego dnia od 15 czerwca o godz. 20.00 będą pojawiały się 4 nowe pytania.
Ranking graczy możesz śledzić na stronie "Ranking graczy" w menu głównym.
w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Werblini w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Dyrektor, nauczyciele i pracownicy SP w Werblini
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Werblini w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 + PROCEDURA.
Powered by aSc EduPage