• Kółko ekologiczne

• Kl.3 podczas zajęć koła ekologicznego tropiła dynie. Zachwycaliśmy się jesiennymi kompozycjami, w których dynia grała główną rolę.

• Pracowita Godzina Wychowawcza w klasie 6

• Dzisiaj klasa 6 w ramach godziny wychowawczej zabrała się za jesienne porządki i sprzątała teren wokół szkoły. Uczniowie są świetnymi ogrodnikami i w miłej atmosferze zgrabili liście.

• Profesjonalna sesja fotograficzna, Dzień Dyni, #laboratoriaprzyszlości

• W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła zakupiła nowoczesny sprzęt wykorzystywany na różnych zajęciach. Otrzymaliśmy między innym aparat fotograficzny. Szkolnym, profesjonalnym fotografem została pani Martyna Stefanowska, której dziękujemy za wspaniałą sesję zdjęciową.

• Nocowanie w szkole, kl.2

• Uczniowie klasy 2, wraz z wychowawczynią panią Beatą Ziętarską wzięli udział w biwakowaniu w szkole z 4.11.22r. na 5.11.22r, z nocowaniem w szkole. W czasie wspólnie spędzonego czasu, dzieci wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez panią Beatę Ziętarską. Dzieci miały możliwość wykonaia pacynki z ziemniaka i przedstawienia scenki teatralnej z udziałem wykonanego przez siebie ziemniaczego bohatera. Scenki przedstawione przez dzieci były bardzo kreatywne. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się również jakie potrawy można zrobić używając ziemniaków i jak należy dbać o prawidłową dietę. Wieczór obfitował w różnego rodzaju rozrywki i gry, które integrowały klasę. Najbardziej podobały się dzieciom wspólne zabawy i posiłki. Na kolację zjedliśmy przepyszną zupę dyniowo-ziemniaczaną i grzanki, rano czekały na nas przepyszne naleśniki z nutellą i kakao. Nocka w szkole bardzo podobała się dzieciom i czekają już na następną.

• Wycieczka do JUMPCITY

• Wycieczka do JUMPCITY w Rumi była wspaniałą okazją do integracji, świetnej zabawy oraz nauki nowych trików. Najlepszym akrobatą, wyróżnionym przez instruktorkę, okazał się Filip Chmura z kl. V.

Po wizycie w parku trampolin udaliśmy się podziwiać niezwykłe akwarium z rekinami.

• Dzień Dyni

• 31 października to święto dyni. Nasi uczniowie celebrowali ten dzień w piątek. Wszyscy starali się być ubrani na pomarańczowo :) zaczęliśmy apelem, by dowiedzieć się czym jest dynia, skąd pochodzi i jakie ma właściwości zdrowotne. Później uczniowie klas 0-3 rywalizowali w zdobywaniu dyniowych punktów w dyniowych zadaniach- było szukanie mini dyń w szkole, rozwiązywanie quizu do bajki o dyni, dyniowy slalom, rzucanie woreczkiem w dynię, uzupełnianie dyni farbowanym paluszkiem, zabawa "dynia parzy" oraz zadania logiczne i gry słowne. Dyniowymi specjalistami zostali uczniowie klasy III! :) Orzymali medale, a każda z klas dostała dyniową niespodziankę, czyli dynię pełną cukierków 😍 Dzieci wykonały plakaty używając między innymi kawałków dyni, farby i flamastry. Rodzice przygotowali dyniowe pyszności, takie jak babeczki, bułeczki, ciasteczka, ciasta... a wszystko takie pyszne! Z pomocą niezawodnych Mam uczniów klasy I, w szkole powstała "ścianka zdjeciowa", gdzie pani Martyna Stefanowska wykonywała każdemu pamiątkowe zdjęcie. Wykorzystywany sprzęt otrzymaliśmy z programu "Laboratoria przyszłości".

Uczniowie klasy IV ten dzień wypełnili zapachami ze szkolnego kącika kuchennego i własnoręcznie przygotowali i upiekli babeczki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę!