• Wyjazd do Piaśnicy

• Tradycyjnie w pierwszych dniach października odwiedzamy groby zamordowanych w Lesie Piaśnickim. W tym roku termin naszej wizyty zbiegł się z obchodami - po raz pierwszy w historii - Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 roku. Wyjazd wpisuje się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta.

• Wycieczka do zoo

• W piątek, 29 września, klasy 4-7 wybrały się na wycieczkę do gdańskiego zoo. Piękna pogoda pozwoliła na długi spacer i podziwianie dzikich zwierząt, ale był też czas na pyszne lody.

• Dzień Chłopaka w kl. 0-III.

Klasa VI w tym dniu wybrała sie na spacer po okolicy poprzedzony życzeniami. Znalazł się również czas na lody. Było miło i bardzo wesoło.

• Samorząd Uczniowski SP w Werblini

• 27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci zaprezentowali się na forum szkoły oraz przedstawili własne pomysły na ten rok szkolny. Następnie miało miejsce tajne głosowanie. Po przeliczeniu wszystkich ważnych głosów, p. Karolina Kozub przedstawiła skład organizacji:

Norbert Goyke - przewodniczacy

Nadia Kunz - zastępczyni przewodniczącego

Martyna Bizewska - skarbniczka

• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. W tym dniu podczas lekcji języka angielskiego poznawaliśmy angielskie nazwy państw, flagi oraz braliśmy udział w quizie "Where are you from?". Słuchając kilku zdań w danym języku zgadywaliśmy, w jakim państwie jest używany.

• Nocowanie w szkole

• Magiczną noc, kiedy kończy się lato i zaczyna jesień klasa VII spędziła w szkole. Podczas nocowanki uczniowie niewiele spali, ale za to świetnie się bawili. Noc upłynęła nam na graniu w gry planszowe, jedzeniu pizzy, zabawach sportowych oraz oglądaniu filmów.

• Sprzątanie Świata

• Sprzatanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzataniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Nasza szkoła, jak co roku, przy współpracy z wydziałem ochrony środowiska UG w Pucku, bierze udział w tej akcji. Szkolnym koordynatorem wydarzenia jest p. Barbara Myślisz.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W poniedziałek, 4 września, odbył się uroczysty apel z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor, Aleksandra Potrykus - Boyke, życzyła wszystkim wytrwałości, zapału i odwagi w zdobywaniu wiedzy oraz nabywaniu nowych umiejętności. Szczególnie ciepło powitani zostali uczniowie kl. I. Pani Barbara Myślisz, wychowawca klasy, przygotowała kilka interesujacych zadań, nastepnie miało miejsce złożenie przyrzeczenia oraz pasowanie na uczniów.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Szanowni Rodzice. Drodzy uczniowie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Werblini serdecznie zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 oraz pasowanie pierwszoklasistów.

Uroczystość odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz.9.00 w sali gimnastycznej.

Mając na uwadze nasze wspólne dobro- salę gimnastyczną- prosimy o przybycie w płaskim obuwiu.

Wcześniej tj.o godz 8.00 ksiądz Proboszcz zaprasza na msze świętą do kaplicy w Werblini

• Pożegnania i podziękowania❤️ kl.2

•  Klasa 2 dziękuje Nikodemowi, który opuszcza nas, bo zmienia miejsce zamieszkania, za upominki, którymi  nas obdarował, dziękujemy i życzymy Ci powodzenia w nowej szkole.Wczoraj również uczniowie klasy drugiej podziękowali księdzu Krzysztofowi za miniony rok nauki. A dzisiaj na zakończenie nauki w klasie drugiej było słodko i zimno😊, bo były pyszne lody😊.Było słodkie pożegnanie minionego roku szkolnego.

• Uczeń naszej szkoły otrzymał stypendium Wójta Gminy Puck

• Koniec roku szkolnego to czas podsumowań całorocznej pracy. Jest nam bardzo miło, że uczeń klasy 6 otrzymał stypendium za wyniki w nauce od Wójta Gminy Puck. Konkurencja była spora, złożono około 150 wniosków a nagrodzonych w trzech kategoriach- za wynik w nauce, za osiągnięcia artystyczne oraz osiągnięcia sportowe- było łącznie 60 uczniów. Gratulujemy.

• kl.8 na pożegnalnej wycieczce w Łapinie

• W dniach 19, 20.06 Klasa 8 przebywała na wycieczce w Łapinie - "Extremalne 2 dni" W programie wycieczki były takie atrakcje jak : park linowy, paintball, pontony, geocatching, wiatrówki, a na koniec gry zespołowe Wszystko to w pięknym ośrodku, nad malowniczym jeziorem 🏖

• Pierwszy dzień lata w kl.3

• Wczoraj, w pierwszy dzień lata, byliśmy na lodach a dziś urządziliśmy piknik. Najpierw w klasie, jedząc pizze i popcorn a potem na dworze. Było super!☺️

• Wybieramy Patrona Szkoły

• 16.06, w piątek, na Piknik Rodzinny, odbędzie się głosowanie na Patrona Szkoły. Mamy trzech kandydatów do wyboru, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z sylwetkami i oddanie głosu :)

• Nocka w szkole- klasa 2

• Nocka w szkole klasy II.

Uczniowie klasy drugiej wzięli ponownie udział w biwakowaniu w szkole. Nasze biwakowanie 25 maja 2023r. rozpoczęliśmy od przygotowania wspólnej kolacji, trochę kaszubskiej, trochę włoskiej. Była kaszubsko-włoska pizza i tosty oraz przepyszne spaghetti. Następnie przygotowaliśmy upominki z okazji Dnia Matki. Później były różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne, po których trudno było zasnąć, ale jakoś się udało. Rano 26 maja 2023r. dzieci zjadły małe śniadanko i udały się do swoich domów, aby świętować Dzień Matki.

• Dzień Dziecka klasy 1-8

• Dzień Dziecka 🥰W tym roku, po wielu przygodach, postanowiliśmy spędzić Dzień Dziecka na wspólnym wyjeździe klas 1-8 do Kłanina. Zwiedzaliśmy Muzeum Pancerne, które naprawdę nas zachwyciło, dwór w Kłaninie, zorganizowaliśmy ognisko a najedzone kiełbaskami brzuchy uzupełniliśmy lodami 😋☺️