Te oraz inne wspaniałości będzie można nabyć na stoisku z rękodziełem lub wygrać na loterii fantowej już 10 grudnia, w godz. 14:00 - 18:00. Serdecznie zapraszamy!
Kiermasz świąteczny
- 26
Kiermasz świąteczny
Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 10 grudnia! Gwarantujemy moc atrakcji oraz wspaniałą zabawę. Imprezę poprowadzi Szymon Heland, znany z kabaretu Purtce.
Wycieczka do Pucka
W dniu 24 listopada uczniowie kl. IV-VII Szkoły Podstawowej w Werblini wybrali się na wycieczkę do kręgielni i do Muzeum Ziemi Puckiej. Wszyscy świetnie się bawili!
11
Konkurs plastyczny
Prace przyjmuje p. Joanna Bud - Gusajim, nauczycielka plastyki.
Skarbonki - wręczenie nagród
Skarbonki wykonane przez uczestników konkursu zachwyciły swoją oryginalnością. Obenie można do nich wrzucać monety w ramach akcji Góra Grosza. Pani Anna Kownatke wręczyła wszystkim zaangażowanym uczniom dyplomy oraz nagrody.
10
Wojewódzki Konkurs Patriotyczny
23 listopada w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Patriotycznych. Zarówno w edycji plastycznej jak i fotograficznej wzięło udział wielu uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z województwa pomorskiego. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, mianowicie ocenie podlegało łącznie ponad 450 prac. Wśród prac znalazły się również prace naszych uczniów z klasy I-III. Prace plastyczne i fotograficzne można było obejrzeć na Wystawie pokonkursowej w Przystani Miłosierdzia Parafia św. Faustyny Kowalskiej w Pucku oraz w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.
8
Śniadanie daje moc - 2023
Akcja ma na celu przypomnienie, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz jedzenie śniadań, aby mieć energię na cały dzień. Jak co roku, śniadanko zjedli uczniowie kl. 0-III.
6
Wieczór filmowy
W piątek wieczorem, 17 listopada klasy: 5,6 i 7 spotkały się, aby wspólnie obejrzeć film pt. „Ohana: najcenniejszy skarb". Film przeniósł nas na Hawaje i razem z bohaterami filmu szukaliśmy zaginionego skarbu.
3
Góra Grosza, XXIV edycja
Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Przyłącz się do akcji a:
• Wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.
• Możesz otrzymać dodatkowe punkty za wolontariat, liczące się w rekrutacji do szkoły średniej.
Talenciaki do 19 listopada
UWAGA! Może ktoś z Was ma jeszcze Talenciaki? Proszę ich nie wyrzucać, tylko przynieść do szkoły. Ostateczny termin to 19 listopada.
Spektakl „Chłopcy z Palcu Broni"
13 listopada uczniowie kl. IV-VI mieli okazję obejrzeć poruszające przedstawienie o odwadze, honorze, zdradzie, przebaczeniu i przełamywaniu własnych słabości. Poznaliśmy Bokę, Czonakosza, Nemeczka i Gereba, którzy postanowili stoczyć bój o swój ukochany Plac Broni. Czerwone Koszule, na czele z Feri Aczem, próbowały różnymi sposobami zdobyć miejsce zabaw i spotkań. Gereb okazał się zdrajcą, natomiast bohaterski Nemeczek oddał życie za Plac Broni. Przeżywanie emocji bohaterów z pewnością ułatwił wszystkim fakt, że oglądali je z pierwszego rzędu.
8
Pasowanie na czytelników
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów na czytelników naszej biblioteki. Uczniów odwiedziły krasnale, które przygotowały wraz z książkami mały teatrzyk. Razem opowiadały, jak wygląda korzystanie z biblioteki i jak należy się obchodzić z książkami. Po wspólnym rozwiązaniu kilku zagadek, pierwszaki złożyły obietnicę książkom, że otoczą je odpowiednią troską. Będą je szanować, odkładać na miejsce oraz naprawiać, gdy będzie to potrzebne. Pani Anna Kownatke - bibliotekarka - założyła dzieciom karty biblioteczne oraz wręczyła pierwszą szkolną książkę i dyplom potwierdzający zostanie czytelnikiem. P. Kownatke obdarowała ponadto uczniów kilkoma książkami, które wzbogacą ich klasową biblioteczkę.
15
Szkoła do hymnu
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji włączają się także placówki polonijne z całego świata.
W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.
W roku 2019 hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych. W roku 2020 – mimo trwającej epidemii i kształcenia na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne. Rok 2021 to prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli oraz 359 szkół polonijnych biorących udział w akcji.
W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w blisko 20,5 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało ponad 4 mln uczniów i blisko 400 tys. nauczycieli z całego kraju.
W 2022 r. po raz kolejny do akcji przystąpiły także szkoły polonijne z całego świata. Było ich 359, w tym 231 szkół społecznych, 46 szkół przy placówkach dyplomatycznych i 82 szkoły w systemie oświaty kraju zamieszkania.
Nasza szkoła - jak co roku - wzięła udział w akcji.
4
Pająki, sowy, nietoperze...
Dziś wzięliśmy udział w zajęciach prowadzonych przez pracownika Błękitnej Szkoły we Władysławowie na temat: ,,Pająki, sowy, nietoperze... od dziś legendom nie wierzę". Czyli ,,straszne" warsztaty na wesoło. Oswoimy strachy przed tym, co nieznane..
7
Przedstawienie
7 listopada artyści Małych Form Teatralnych WIDOWISKO z Krakowa wystawili w naszej szkole spektakl teatralny ,,Tajemnica śpiących rycerzy". Aktorzy zabrali przybyłą publiczność w przestrzeń góralskiej jaskini, gdzie śpią legendarni rycerze, którzy zbudzą się, kiedy nasza ojczyzna znajdzie się w niebezpieczeństwie. Wówczas nieustraszeni wojownicy wyruszą, by ją ocalić . Okazało się jednak, że oni sami również potrzebują pomocy. Legenda uczy dzieci rycerskiej odwagi, miłości do ojczyzny oraz szacunku dla bogatej historii naszego narodu.
4
Konkurs na logo szkoły i prezentację o Janie Drzeżdżonie
Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach. Jeśli jesteś twórczy i masz ciekawy pomysł, stwórz projekt logo placówki. Może to Twoje dzieło będzie na lata graficznym symbolem szkoły? Drugi konkurs dotyczy wykonania prezentacji o życiu i twórczości Jana Drzeżdżona. Zadbaj o wizualny aspekt pracy oraz rzeczowe, merytoryczne informacje. Dotrzyj do literatury autora oraz ciekawostek związanych z jego życiem. Wyróżnij się kreatywnością i dbałością o detale, a z pewnością wygrasz!
Termin: koniec listopada.
Organizator: Dawid Droździel, nauczyciel informatyki.
Wycieczka
28 października nasza młodzież wyruszyła do Gdyńskiego Centrum Animacji, aby poznać z bliska Rodzinę Treflików i zobaczyć jak powstają bajki o nich. Po zwiedzaniu muzeum Trefla, sami udaliśmy się do pracowni, aby stać się twórcami filmów poklatkowych. Tematem przewodnim naszych animacji były duchy kaszubskie, zaczerpnięte z Bestiariusza kaszubskiego prof. Daniela Kalinowskiego. Wszyscy zadowoleni powróciliśmy jako twórcy i reżyserzy filmów poklatkowych.
10
Dynia
Dynia: o dyni, z dyni... Klasa 1 toczyła spór czy dynia to owoc, czy warzywo i jakie potrawy lubimy spożywać z tej rośliny, a podczas jesiennego spaceru „tropiła" dynie. Okazało się, że dynia jest główną bohaterką przydomowych kompozycji i króluje na naszych stołach w wielu smacznych i zdrowych potrawach.
6
Dzień w piżamie
W ten piątek obowiązywały nietypowe zasady ubioru - wszyscy mogliśmy założyć piżamy. Uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali mnóstwo ciekawych interpretacji tematu dnia. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii i czekamy na kolejne kreatywne piątki.
8
Spotkanie z przedstawicielką RESQL
RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej stworzony przy pełnym uczestnictwie społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrektorów i rodziców) w oparciu o przeprowadzone badania, warsztaty z nauczycielami i uczniami oraz pilotaż działania systemu. Nasi uczniowie dowiedzieli się, czego dotyczy aplikacja oraz jak ją obsługiwać.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie