• Konkurs recytatorski poezji polskiej

• W tym roku reprezentowało nas dwoje uczniów: Milena Tarnowska w kategorii kl. IV - VI oraz Bartosz Sokołwoski z kl. VIII. Uczestnicy recytowali po dwa utwory. Gratulujemy występu!

• Dzień Ziemi

• Dzisiaj obejrzelismy teatrzyk ekologiczny w wykonaniu kl. II, następnie sprzątaliśmy ulice Werblini. Potem wzięlismy udział w lekcji o Ziemi. Wydarzenie przygotowała p. Barbara Myślisz.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy święto naszej planety! W ramach obchodöw Dnia Ziemi zaplanowaliśmy wiele atrakcji na wiele dni. Dziś uczniowie kl.0-3 wzięli udział w quizie ,,zielony-żołty-niebieski".  Była zabawa balonami i barwny przemarsz ulicami naszej wsi. Następne atrakcje w przyszłym tygodniu: będzie lekcja o Ziemi, teatrzyk ekologiczny i sprzątanie świata.

• Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

• 12 kwietnia odbyło się ogłoszenie wyników konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna".

Wydarzenie poprowadziła p. Iwona Lantowska, organizatorka konkursu.

Każda praca była przepiękna, wyjątkowa i wymagała wiele pracy. Dlatego też, każda praca została nagrodzona. Serdeczne gratulacje dla uczestników !

• Wiosenne Biegi Przełajowe Ziemi Puckiej

• Reprezentacja naszej szkoły zajęła dziewiąte miejce, natomiast indywidualny sukces odnióśł uczń kl. IV,

Filip Chmura, który stanął na drugim stopniu podium. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

• POMOC UCHODŹCOM WOJENNYM

• Z całego serca dziękujemy za wszelkie dobro, otwarte serce, hojność i każdy drobny gest życzliwości, który przekazujecie Państwo na rzecz potrzebujących.

Uchodźcy wojenni przebywający na plebani w Pucku, po raz kolejny potrzebują naszej pomocy.

Chemia i kosmetyki: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, podpaski, pieluchy dziecięce, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, środki czystości (np. Agent, Domestos, Ajaks), oliwki dla dzieci, kremy.

Kochani Rodzice, Uczniowie, Pracownicy, czy wiecie, że prawie połowa uchodźców w Polsce to dzieci? Ich rodzice walcząc o przetrwanie często nie mogą sobie pozwolić na przyjemności w postaci słodyczy dla swoich pociech. Dlatego też zwracamy się z "słodyczową" prośbą.  Zbliżają się święta, może sprawimy dzieciom radość w postaci czegoś słodkiego, co mogłoby trafić do Zajączka, który sprawiedliwie podzieliłby te słodkości wśród małych skarbów przebywających z dzielnymi mamusiami na plebani?

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.

W tym wyjątkowym dniu każdy może się solidaryzować z osobami autystycznymi.

• Wielkanocny koszyczek

• Uczniowie klasy II zostali zaproszeni do wzięcia udziału w II Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Wielkanocny koszyczek". Jest to konkurs dla uczniów klas II szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Naszą klasę reprezentuje praca Zosi Kunc. Czekamy na werdykt jury. Trzymamy kciuki!

• Skarpetkowy zawrót głowy

• 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3. Stąd inna nazwa tej choroby – trisomia 21.

• Pomoc Ukrainie

• Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Werblini pragnie przekazać słowa podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom, którzy wzięli udział w zbiórce darów dla uchodźców z Ukrainy.

Licznie zgromadzone artykuły m.in.: środki czystości, środki higieny osobistej, pampersy, żywność, koce, maskotki i wiele innych z pewnością okażą się nieocenioną pomocą dla dotkniętych wojną w Ukrainie.

W szkole nadal prowadzona jest zbiórka.

Szczególnie potrzebne są środki czystości (proszki do prania, płyny do płukania, domestos etc.). Przydałaby się również wełna dla Pań Ukrainek przebywających w puckim Harcerskim Ośrodku Morskim. Przydadzą się również przybory szkolne.

Z góry serdecznie wszystkim dziękujęmy!