• XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej- sukces Alicji i Julka!

          • W XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej, którego celem jest popularyzacja kaszubskieji i polskiej twórczości Ewy Warmowskiej w szerokim kręgu –w szczególności wśród dzieci i młodzieży z terenu województwa pomorskiego, wzięło udział 213 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły: Alicja Golla i Juliusz Kownatke z klasy II. Komisja konkursowa obradowała w stałym od lat składzie: Ewa Warmowska – autorka wierszy i fraszek, Sabina Lejk – prezeska zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta i nauczyciel języka polskiego oraz Dorota Pawelczyk była prezeska zarządu. Alicja Golla otrzymała wyróżnienie w kategorii kas I-III, do której zgłosiło się 117 recytatorów, Juliusz Kownatke otrzymał nagrodę i dyplom za udział w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej 2021.

            Alicja otrzymała ręcznie wykonany, gliniany, malowany świąteczny talerz z imienną dedykacją, oraz tak, jak Julek dyplom oraz książkę.

            Gratulujemy Alicji i Julkowi.

          • Ostatki

          • Klasowe ostatki: tańce przy muzyce disco, wielozdaniowe wypowiedzi na temat stroju karnawałowego, turniej gry w kółko-krzyżyk, młynek, warcaby, turniej gry w kręgle.

          • POMOC UKRAINIE

          • Rodzice, Uczniowie!!!

            Zwracamy się do Was z prośbą.

            Macie wspaniałe, wielkie Serca, o czym nie raz się przekonaliśmy.

            POMÓŻMY UKRAIŃCOM!

            Nasza szkoła rozpoczyna zbiórkę:

            - żywności długoterminowej

            - mleka modyfikowanego

            - środków opatrunkowych

            - baterii, świec, latarek

            - koców, śpiworów

            - pieluch, podpasek

            - środków do mycia ciała

            itp.

            Przekażcie tę informację znajomym tym bliższym i dalszym, przyjaciołom, rodzinie.

            Bądźmy solidarni z Ukrainą!

             

          • 10 lutego 1920 roku- dzień zaślubin Polski z morzem

          • ..oto dziś dzień krwi i chwały. Jest on dniem wolności, bo rozpostarł skrzydła Orzeł Biały nie tylko nad ziemiami polskimi, ale i nad morzem polskim (...) zawdzięczamy to przede wszystkim Miłosierdziu Bożemu, a potem wszystkim, którzy w walce nie ustawali (...), z przemówienia gen. Józefa Hallera w czasie ceremonii zaślubin Polski z morzem w Pucku.

            W tym roku mijają 102 lata, jak Polska objęła 140 km odcinek wybrzeża morskiego.

            Zaślubiny odbyły się poprzez wrzucenie platynowego pierścienia do morza.

          • UWAGA 8-KLASIŚCI!

          • Ósmoklasiści!

            Czy macie ochotę sprawdzić swoją wiedzę przed zbliżającym się egzaminem z matematyki?

            Już 2 lutego 2022r. o godzinie 18.00 możecie wziąć udział w webinarze, na którym rozwiążecie próbny egzamin.

            Zapisując się przez link, otrzymacie: certyfikat uczestnictwa, materiały powtórzeniowe oraz przypomnienie o zajęciach.

            link: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/zapisz-sie

          • Mała książka– wielki człowiek

          • Wręczenie wyprawek czytelniczych dla pierwszoklasistów.

            Uczniowie klasy I biorą udział w projekcie  „Mała książka- wielki człowiek”

            Projekt ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

            Uczniowie na uroczystym apelu otrzymali „Wyprawki Czytelnicze" zawierające m.in. książkę pt. „Pierwsze abecadło”, w której znajdują się utwory wybitnych polskich pisarzy. To największe tego typu przedsięwzięcie w Europie i jedno z największych na świecie. Jego ambasadorami są aktorzy: Marta Żmuda-Trzebiatowska i Kamil Kula.

            W wyprawce znajduje się również broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

          • VIII Regionalny konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô

          • VIII Regionalny konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô.

            Przedstawiciele 11 powiatów z całych Kaszub przyjechali 10 grudnia do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, aby pięknie czytać po kaszubsku.

            Z około tysiąca osób biorących udział w gminnych i powiatowych eliminacjach konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô prawo do wystąpienia w wielkim finale uzyskało ponad stu uczestników.

            Finaliści rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych.

            Daniela Bizewska, uczennica klasy VIII reprezentowała naszą szkołę  w finale regionalnym konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” w kategorii klas VII-VIII. Daniela pięknie odczytała tekst- fragmenty Kubusia Puchatka w tłumaczeniu Bożeny Ugowskiej i otrzymała dyplom uczestnictwa w konkursie.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Niespodzianka dla Seniora

          • Po raz kolejny udowodniliśmy, że niesienie wsparcia, radości i pomocy innym jest czymś wspaniałym.

            W wyjątkowym okresie przedświątecznym nauczyciele oraz uczniowie wraz z Rodzicami własnoręcznie przygotowali niespodzianki- świąteczne stroiki dla Seniorów mieszkających w Werblini. Z pewnością takie samodzielnie wykonane stroiki wprowadziły wspaniały, świąteczny klimat w każdym domu i na każdym stole!

            Nauczyciele oraz Rodzice naszych uczniów zadbali również o to, aby najstarsi Mieszkańcy Werblini otrzymali również paczuszki, które wypełnione były po brzegi słodyczami, owocami oraz innymi drobiazgami.

            Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do pojawienia uśmiechów oraz łez wzruszenia wśród naszych werblińskich Seniorów.

            PAMIĘTAJMY- DOBRO WRACA!

          • Święty Mikołaj w oczach dziecka- konkurs plastyczny

          • Święty Mikołaj dla wszystkich dzieci jest kimś bardzo wyjątkowym, oczekiwanym, budzi wiele pozytywnych emocji. Ogłoszony w naszej szkole konkurs plastyczny dotyczący postaci świętego Mikołaja cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wszystkie prace ukazały nam osobę świętego Mikołaja w bardzo ciekawy sposób. Dzieła były oryginalne, pracochłonne i bardzo pomysłowe.

          • Zapal Światło Wolności – 13 grudnia 2021, godz. 19.30

          • Znakiem pamięci o ofiarach brutalnej polityki władz PRL będą świece, które rozbłysną w oknach szkół, uczelni, urzędów i instytucji publicznych, a także domów i mieszkań w poniedziałek, 13 grudnia o symbolicznej godzinie 19:30.

            Akcja społeczna Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności została zainicjowana kilka lat temu przez IPN. Nawiązuje ona do gestu, jakim na początku lat osiemdziesiątych Polacy i inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. 

          • Zbiórka charytatywna przyborów szkolnych dla dzieci z Kamerunu

          • Szkolne Koło Wolontariatu pragnie zachęcić Uczniów do włączenia się do kolejnej akcji charytatywnej. 

            Do końca stycznia 2022r. zbieramy: kredki, ołówki, przybory geometryczne, pisaki, platelinę, modelinę itp.

            Dzieci w Kamerunie uwielbiają kolorowe ozdoby do włosów, tak więc jeżeli wśród ww. pojawią się gumeczki, spineczki, opaski sprawimy im ogromną radość.

            Nie zbieramy bloków, zeszytów, książek z racji wagi, która przenosi się na koszt wysyłki.

            Zachęcamy do narysowania laurki, napisania listu.

          • ,,Murem za polskim mundurem"

          • Nasza szkoła przyłącza się do akcji #Murem Za Polskim Mundurem, wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego bezpieczeństwa.

          • Mikołajki

          • Mikołajki spędzilismy w kinie, oglądając zabawny, a zarazem wzruszający film familijny ,,Clifford. Wielki czerwony pies".

            Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem.

          • Ogrzej Dłonie Bezdomnemu

          • Na ręce Rodziców, Uczniów oraz Pracowników naszej szkoły, składamy serdeczne podziękowania za udział w zbiórce rękawiczek dla Osób Ubogich i Bezdomnych. Wszystkie przekazane zostaną do Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

            Szkolne Koło Wolontariatu